Gratulacje dla szachistek

XIII Indywidualne Mistrzostwa MDK w Szachach w Mińsku Mazowieckim

27 lutego 2016r. Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim gościł przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu mińskiego oraz wszystkich uczniów szkółki szachowej MDK na XIII Indywidualnych Mistrzostwach MDK w szachach w Mińsku Mazowieckim.

W szranki turniejowe stanęło 53 zawodników. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim, na dystansie sześciu rund po 30 minut na zawodnika z podziałem na poszczególne klasyfikacje:

W kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Maria Zaborowska (Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa), II miejsce Amelia Rozwadowska (salezjańskie Gimnazjum)), III miejsce Wiktoria Stradczuk (SP 6 Mińsk Maz.)

Głównym organizatorem turniejów był Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim,

a współorganizatorem Mińskie Towarzystwo Szachowe. Turniej był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Mińsku Mazowieckim. W trakcie turnieju MDK dla szachistów zorganizował słodki poczęstunek.

Uroczystym elementem finału było wręczenie najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach turnieju pucharów, medali, dyplomów i nagród rzeczowych oraz słodkiej niespodzianki wszystkim uczestnikom sportowych zmagań sfinansowanych przez MDK

w Mińsku Mazowieckim. Sędzią głównym turnieju był Andrzej Koseski.