Licealiści na warsztatach teatralnych

Uczniowie tworzący grupę teatralną w salezjańskim liceum wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Teatr Studio w Warszawie.

Warsztaty odbyły się 6 października 2019 r. na terenie GCK Mrozy w ramach projektu Teatr Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Młodzież, przygotowując się do odbioru monodramu o Makrynie Mieczysławskiej, zgłębiała zagadnienie biografii fantastycznej i doskonaliła technikę improwizacji i storytelling.
Zajęcia prowadziła Justyna Lipko-Konieczna - scenażystka i dramaturg Teatru Studio w Warszawie oraz Teatru 21. Autorka kilkunastu scenariuszy teatralnych, która współpracowała m.in. z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie, Teatrem Dramatycznym, Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Instytutem Teatralnym.
Po warsztatach młodzież miała okazję obejrzeć spektakl "Matka Makryna", który wystawił Teatr Studio im. S. I. Witkiewicza z Warszawy. W tytułową postać legendarnej opowiadaczki i mistyfikatorki, która zawładnęła wyobraźnią wielkich polskich romantyków, wcieliła się Irena Jun.

akcje, inicjatywy i pomysły, koła zainteresowań, spotkania integracyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi, Szkoła licealna, teatr, warsztaty