Maranatha - przyjdź Jezu, Panie...

Mikołaj Olczak Kl. II B gimnazjum

„Jest zatem Adwent pełnym mocy głoszeniem nadziei, która przenika nasze najgłębsze doświadczenia osobiste i wspólnotowe” – Jan Paweł II

Piątek 8 grudnia 2017 r. to wyjątkowy dzień dla uczniów gimnazjum i liceum naszej szkoły. Odbył się bowiem Szkolny Adwentowy Dzień Skupienia.
Jak co roku, społeczność szkolna w ten sposób wspólnie przygotowywała się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
Uroczystość składała się z dwóch części. W pierwszej uczniowie wraz z nauczycielami wysłuchali konferencji księdza Sławomira Łubiana. Tematem rozważań było m.in. powołanie apostołów oraz znaczenie medytacji. Wspólnie zastanawialiśmy się nad jej definicją oraz rolą w życiu każdego z nas.
Po rozważaniach wszyscy wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ksiądz Grzegorz. Chętni mogli również przystąpić do sakramentu spowiedzi. Wyjątkową oprawę muzyczną zapewnił uczniowski chór pod kierunkiem pani Moniki Pszkit.
Na zakończenie przedstawiciele wspólnoty szkolnej podziękowali księdzu Sławomirowi za bardzo interesujące rozważania jakie miały miejsce podczas konferencji oraz wręczyli mu upominek jako wyraz wdzięczności.
Adwent to okres radosnego i pobożnego przygotowania do dnia narodzin Jezusa Chrystusa. Dlatego taki moment zatrzymania, jakim był Szkolny Adwentowy Dzień Skupienia, potrzebny jest każdemu, aby móc przygotować się duchowo na Boże Narodzenie i odkryć istotę tych wyjątkowych świąt.

Szkoła gimnazjalna, Szkoła licealna, Szkoła podstawowa