Ostateczne starcie, czyli zakończenie roku maturzystów

Łucja Juszczak, Emilia Kurpisz

Dnia 27 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. Uroczystość osadzono w konwencji gali boksu, podczas której maturzysta mierzył się z przeciwnościami losu. Zwyciężyła naturalnie niezłomna drużyna salezjańska.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą świętą, którą odprawił Ksiądz Dyrektor Ryszard Woźniak. Następnie mikrofon przejęli uczniowie klasy drugiej liceum, którzy poprowadzili całą część oficjalną. Po rozdaniu świadectw i nagród głos zabrał Ksiądz Dyrektor, który wspominał wspólnie spędzone lata. Później podziękowania dla szkoły złożyła przedstawicielka rodzicielskiej trójki klasowej, pani Szajkowska, wyrazy wdzięczności skierowali do grona pedagogicznego również sami maturzyści. Przedstawicielki tegorocznych absolwentów: Julia Dobrowolska, Agata Szajkowska oraz Wiktoria Pereyma pożegnały szkołę muzycznym akcentem. Po wzruszającym występie dziewczyn przyszedł czas, aby także wspólnota szkolna powiedziała swoje "do widzenia", i na scenę ruszyła klasa druga ze swoim jakże trafionym przedstawieniem.
Występ został przygotowany przez klasę drugą liceum pod kierunkiem wychowawcy, pani Diany Gajc-Piątkowskiej. Każdy ze zgromadzonych z niecierpliwością oczekiwał rozpoczęcia wielkiej gali. W centralnym punkcie sceny pojawił się ring bokserski. Po czym na środek wszedł maturzysta, gotowy zmierzyć się z trudnościami. Rozpoczęła się walka. Przeciwności nie dawały za wygraną, ale dzielny abiturient nie szczędził sił, by je pokonać. Prezentowanemu wydarzeniu towarzyszył dobrze dobrany podkład muzyczny, który odpowiednio podkreślał charakter odgrywanej sceny. Całe przedstawienie zakończyło się gromkimi brawami i owacją na stojąco. Odegrana walka bokserska wywołała uśmiech na twarzach publiczności, który świadczył o entuzjastycznym przyjęciu. Wszyscy, a w szczególności maturzyści, którym występ był dedykowany, nie mogli wyjść z podziwu. Byli zaskoczeni wirtuozerską znajomością sztuk walki, grą aktorską oraz inwencją twórczą kolegów.
Potem absolwentom wręczono słodkie medale i każdy z nich z radością przyjął prezent. Na koniec usłyszeliśmy piosenkę zwycięzców, która z pewnością dodała im otuchy.
Mimo radosnego przedstawienia można było zauważyć na twarzach byłych uczniów smutek z powodu kończącego się kolejnego etapu w ich życiu.
Mamy nadzieję, że tegoroczni maturzyści nigdy nie zapomną tego przedstawienia. Na pewno będą ciepło wspominać to pożegnanie i często gościć w progach naszej szkoły. My natomiast jako wspólnota szkolna życzymy im wielu sukcesów. Życzymy nade wszystko poznania ciekawych i mądrych ludzi oraz wiary w to, że są zwycięzcami.

absolwenci, akademie, inicjatywy i pomysły, Szkoła gimnazjalna, Szkoła licealna, uroczystości, wspomnienia