Spotkanie autorskie z panią Stanisławą Gujską i pasowanie na czytelnika.

M.Chrobot

W środę 5 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyło się niecodzienne pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Tego dnia przyjechała do nas pisarka Pani Stanisława Gujska.

Pochodzi z gminy Jakubów i związana jest z powiatem mińskim. Do tej pory wydała już ponad trzydzieści książek. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o stworzonych przez Nią bohaterach oraz o książkach, które napisała. Z zaciekawieniem wysłuchali radosnych utworów, które wspólnie z pisarką przeczytała zebranym wychowawczyni klasy I b Pani Katarzyna Aleksiejuk. Wizyta specjalnego gościa była niesamowitym przeżyciem dla uczniów klas I, ponieważ zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki. Uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki. Na pamiątkę otrzymali dyplomy oraz zakładki do książki. Aktu pasowania pierwszaka na pełnoprawnego czytelnika dokonała pisarka, posługując się książką wydaną w ubiegłym stuleciu pt. „Wesoły Zwierzyniec”.
Na zakończenie autorka chętnie odpowiadała na pytania dzieci. Można było kupić książkę i uzyskać autograf. Książka z osobistą dedykacją Pisarza jest najcenniejszą pamiątką ze spotkania autorskiego.
Na pamiątkę spotkania pisarka pozostawiła w bibliotece książki pt „Hej! Jedziemy”,
„Kamyki – Patyki”, „Panda Minka”, „Leśne skrzaty”.

biblioteka, spotkania z ciekawymi ludźmi, Szkoła podstawowa, uroczystości, wydarzenia kulturalne