Sukcesy licealistów w V edycji "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii 1970-1990".

Piotr Bartosiak

Uczeń naszego liceum reprezentantem województwa mazowieckiego w finale ogólnopolskim.

W czwartek 15 marca odbył się drugi etap "Olimpiady Solidarności". We wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce, do rywalizacji przystąpiło 808 uczestników wyłonionych z ponad 3000 uczniów. Egzamin polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy historycznej obejmującej lata 1970-1990. Do finału wojewódzkiego konkursu "Dwie dekady historii 1970-1990" zakwalifikowało się dwóch uczniów z klasy II Naszego Liceum: Karol Rogala ze 100% wynikiem na etapie szkolnym oraz Maciej Muszyński. Etap szkolny konkursu przeprowadziła Pani Karolina Kaczyńska. Licealiści 15 marca 2018 r. walczyli na Uniwersytecie Warszawskim o start w rozgrywkach centralnych. W półfinałach wzięło udział ponad 70 zawodników z województwa mazowieckiego. Pierwsza tura nie przyniosła rozstrzygnięcia. Dodatkowa rozgrywka wyłoniła trójkę laureatów, którzy tworząc drużynę, będą reprezentowali nasz region w zawodach centralnych. W tym gronie znalazł się nasz uczeń – Maciej Muszyński, którego mentorem jest Zdzisław Roguski (emerytowany nauczyciel naszej szkoły) . Wraz z dwoma finalistami, uczniami XXVII LO w Warszawie będzie reprezentował województwo mazowieckie w finałach ogólnopolskich. Laureaci spotkają się na wizycie studyjnej w Gdańsku, a następnie zrealizują projekt – prezentację, która stanie się kryterium wyboru zwycięskiej drużyny podczas Wielkiego Finału "Olimpiady Solidarności" w Katowicach na początku czerwca. Na zwycięzców czekają indeksy uniwersyteckie, stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

konkursy/olimpiady, osiągnięcia, Szkoła gimnazjalna, Szkoła licealna