Aktualności | Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim
25-lecie Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

16 mrz.

PIT 2020

Oliwia Grzyb

W dniach od 6 do 8 marca 2020 r. w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym w Mińsku Mazowieckim odbył się Przegląd Inicjatyw Teatralnych. W tym roku wydarzenie, organizowane przez naszą rodzimą szkołę, zyskało ogólnopolski zasięg. W spotkaniu wzięły bowiem udział młodzieżowe teatry (z poziomu szkoły średniej i wyższej) działające przy placówkach salezjańskich w Sokołowie Podlaskim, Ostródzie, Legionowie, Łodzi, Bydgoszczy, Oświęcimiu oraz teatr ITP z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Czytaj dalej
14 mrz.

Powiatowe obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych -wspomnienia

Katarzyna Baranowska, uczennica klasy II SLO

Wspominanym tego dnia bohaterom wszyscy zawdzięczamy wolność. Chcąc okazać wdzięczność za ich wspaniałą postawę, męstwo i poświęcenie własnego życia dla Polski i Polaków, pielęgnujmy pamięć o nich i ich czynach oraz trwajmy przy ideałach, o które walczyli. Tak jak żołnierze niezłomni - zachowajmy się jak trzeba.

Czytaj dalej
11 mrz.

Odwołanie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

W dniach od 12 do 25 marca br. decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa zajęcia dydaktyczno-wychowawcze są w naszej szkole odwołane. Bardzo proszę o zapoznanie się z pismem Ministra Edukacji Narodowej oraz Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki w sprawie zasad spędzania czasu przez dzieci i młodzież, gdy zajęcia szkolne są odwołane.
Zebranie rodziców w dniu 16 marca zostaje odwołane.

Czytaj dalej
09 mrz.

Gratulacje dla Amelii Rozwadowskiej

Konkurs Buntowniczki powstał z myślą o uhonorowaniu i upamiętnieniu sylwetek wybitnych Polek, które swoją postawą i i działalnością przysłużyły się umacnianiu wolności, tolerancji i postaw społecznych.

Czytaj dalej
04 mrz.

Przegląd Inicjatyw Teatralnych

Diana Gajc-Piątkowska

Zapraszamy na Przegląd Inicjatyw Teatralnych, który odbędzie się w dniach 6-8 marca 2020 r. w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym im. Augusta Czartoryskiego w Mińsku Mazowieckim.

Czytaj dalej
27 lt.

Koronawirus - informacja z Kuratorium Oświaty

Szanowni Państwo,

w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego szkoły powinny stosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zgodnie z przepisami prawa dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo uczniów, przy czym podejmowane działania powinny być adekwatne do sytuacji i zgodne z obowiązującymi procedurami.
Zgodnie z komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego br. obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych czy zamykanie szkół.

Czytaj dalej