Szukający skarbów

D. Gajc-Piątkowska

Marcel Dąbrowski, Olga Bartnicka, Kajetan Gorczyca, Rafał Smoliński, Julia Siwak z kl. 3 G oraz Magdalena Nogańska, Gabriela Gójska, Aleksandra Kaczorek, Klaudia Karpińska, Kamila Kroczyńska, Adam Michalski, Sonia Płoska, Urszula Podlasek z kl. 2 LO to grupa uczniów, których wiersze znalazły się w wydanym przez nasze liceum tomiku pt. "Szukając skarbu. Antologia poezji uczniowskiej".

Juwenilia salezjańskich wychowanków zebrała i opracowała Diana Gajc-Piątkowska. Wydawnictwo powstało w ramach projektu "Poszukiwacze skarbów Jana Pawła II" organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Książka jest dostępna zarówno w szkolnej bibliotece, jak i w bibliotekach miejskiej oraz pedagogicznej. W przyszłości planuje się zorganizowanie wieczorku poetyckiego z udziałem autorów.

absolwenci, akcje, inicjatywy i pomysły, osiągnięcia, projekty, Szkoła gimnazjalna, Szkoła licealna, warsztaty, wydarzenia kulturalne