The queen lost to the weather

W poniedziałek 13 maja nasi lekkoatleci ruszyli na stadion miejski przy ul. Budowlanej.Plany zdobycia trofeów pokrzyżowała aura, nie tylko naszym czempionom. Przenikliwy deszcz utrudniał dotarcie na miejsce rozgrywek. O starcie w zawodach nie było mowy, zimno, kałuże po kostki na tartanowej bieżni, zmusiły organizatorów do przełożenia terminu.

Wybór padł na wtorek dnia następnego. My wróciliśmy do szkoły (nie wszyscy), z powodu przemoczenia i przemarznięcia niektórzy musieli poratować nadwątlone zdrowie. Nazajutrz klimat nieco zelżał, jednak i tak lekko nie było, uczniowie naszych szkół walczyli dzielnie, zwłaszcza gimnazjaliści mają powody do dumy.
Marcin Szczepaniuk na 1500 m był najlepszy, świetnie spisały się także dziewczęta, Kinga Matak wywalczyła drugie miejsce na 400 m, Patrycja Paderewska powtórzyła jej sukces w sprincie, Łucja Świstak uplasowała się tuż za Patrycją na tym najkrótszym dystansie. Wszystkie te sukcesy zostały wywalczone na poziomie miasta i powiatu. Myślę, że wychowawczynię, Panią Renatę Trześkowską rozpiera duma, uczniowie reprezentują jedną klasę, III B Salezjańskiego Gimnazjum .
Nasze czempionki wsparte Kasią Lisowską w sztafecie 4X100 m wywalczyły wicemistrzostwo miasta i uplasowały się na trzecim miejscu w powiecie.
Nagrodzeni zawodnicy dzięki świetnym wynikom awansowali do rozgrywek regionalnych. Zawody te zostały rozegrane 17 maja w Siedlcach. Na tym poziomie do następnego etapu awansował Marcin Szczepaniuk z drugiego miejsca i będzie nas reprezentował w finałach wojewódzkich.
Zawodnikom gratulujemy charakteru i wytrzymałości na deszcz i temperaturę a przede wszystkim wspaniałych osiągnięć. Życzymy tak doskonałych wyników na następnych etapach edukacyjnych.

konkursy/olimpiady, osiągnięcia, sport, Szkoła gimnazjalna, Szkoła licealna, Szkoła podstawowa