O uroczystości zakończenia roku szkolnego w gimnazjum i liceum...

Oliwia Grzyb, kl. II BG

W czwartek 21 czerwca 2018 roku o godzinie 18.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w gimnazjum i liceum.

Mszę świętą koncelebrował ks. Grzegorz Borysiak w intencji solenizantów - p. Janiny Kożuchowskiej, p. Diany Gajc-Piątkowskiej, p. Jakuba Maguzy i p. Piotra Bartosiaka.
Po mszy nadszedł czas na część artystyczną. Prowadzący Artur Milewski i Dobrosława Michalik przywitali dyrekcję, uczniów, rodziców, a przede wszystkim klasy trzecie gimnazjum, które w tym dniu zakończyły naukę w naszej szkole. Na początku głos zabrał Ksiądz Dyrektor Ryszard Woźniak, który krótko podsumował pracę uczniów w tym roku szkolnym. Ksiądz Dyrektor nagrodził p. Elżbietę Fijałkowską, P. Renatę Bakułę, P. Janinę Kożuchowską oraz P. Teresę Baranowską nagrodą Ks. Dyrektora za szczególne zaangażowanie w roku szkolnym 2017/2018. Potem przewodniczący samorządu szkolnego Michał Pustoła podziękował dwóm osobom szczególnie zaangażowanym w pomoc samorządowi, a były to
p. Marlena Pustoła – mama Michała oraz p. Agata Goźlińska, opiekun SU. Następnie nastąpiło wręczenie świadectw w liceum i gimnazjum. Na końcu świadectwa wraz z tarczami absolwenta odebrali uczniowie klasa trzecich.Potem klasy drugie gimnazjum, które były odpowiedzialne za pożegnanie swoich o rok starszych kolegów, zaśpiewały i zatańczyły do autorskiej piosenki pt. ,,Salezjanie”. Po udanym występie zostały wręczone także upominki przygotowane przez klasy drugie. Na sam koniec Ksiądz Dyrektor podziękował za przygotowanie tej uroczystości i życzył zebranym bezpiecznych wakacji i udanego wypoczynku. Całe wydarzenie było przygotowane z pomocą zespołu ,,Kreska”, Ks. Grzegorza Borysiaka oraz wychowawców klas drugich P. Renaty Trześkowskiej i P. Teresy Baranowskiej. Następnie uczniowie udali się do swoich sal, by indywidualnie podziękować wychowawcom za ten rok szkolny.

Szkoła gimnazjalna, Szkoła licealna, Szkoła podstawowa