Wakacyjne żeglowanie - Mazury Północne 2018

Piotr Bartosiak

Po raz trzeci organizujemy żeglarski wypoczynek dla uczniów Naszych Szkół.
Obóz wędrowny przeznaczony jest dla uczniów liceum oraz 7 – 8 klas szkoły podstawowej.

Zobacz galerię z lat ubiegłych: Wakacyjne żeglowanie 2016, 2017

Mazury to najlepsze miejsce na aktywny odpoczynek poprzez kontakt z przyrodą. Rejs ma charakter wędrowny. Codzienne ekspedycje po Wielkich Jeziorach Mazurskich umożliwią poznanie wzdłuż i wszerz tego urozmaiconego terenu. Bliskość natury połączona z bogatym dziedzictwem historyczno - kulturowym pozwolą na poznanie tego regionu. Cały program wyprawy będziemy starali się dopasowywać do potrzeb uczestników. Będziemy spędzać czas w dzikich, mało dostępnych miejscach, przy ognisku i gitarze, ale także odwiedzać mariny oraz większe miasta wraz z ich największymi atrakcjami (wedle potrzeb załogi). W trakcie trwania rejsu grupa poznawać będzie także tajniki żeglugi, biorąc aktywny udział w życiu na jachcie. Dla zainteresowanych wykłady z zakresu teorii Żeglarstwa, bezpieczeństwa, meteorologii lub udzielania pierwszej pomocy, oczywiście w ciekawej formie.

Przykładowy ramowy program obozu:

dzień 1: Przyjazd do Giżycka około godz. 15.00, zaokrętowanie.

dzień 2: Jezioro Kisajno, wyspy Duży ostrów, Kiermuza Wielka, Dębowa Górka Postój na Wysokim Rogu, zapoznanie się z systemem wczesnego ostrzegania na Mazurach (Na wysokim rogu umieszczona jest radiolatarnia ostrzegająca przed gwałtownymi wyładowaniami atmosferycznymi). Jezioro Dąbskie, rezerwat Wyspa Kormoranów Nocleg na bezludnej wyspie św. Heleny Możliwe ognisko z pieczeniem kiełbasek i gitarą.

dzień 3: Żeglowanie po jeziorze Dąbskim , Zatoka Łabap, Sztynorckie Głazy, Most Sztynorcki (kładziemy maszty) Jezioro Kirsajty, Jezioro Mamry. Nocleg w Mamerkach, możliwość zwiedzenia bunkrów z II wojny światowej, Kanał Mazurski, Ognisko z kiełbaskami.

dzień 4: Wycieczka piesza do śluzy w Mamerkach (3km.) Pływanie po jeziorze Mamry Zwierzyniecki Róg Regaty (trasa Zatoka Przystań – Wyspa Upałty – Wejście Węgorapy) Nocleg według potrzeb np. Węgorzewo.

dzień 5: Jezioro Mamry Przejście na jezioro Święcajty przez zatokę Bodma Wyspa kocia. Ognisko z kiełbaskami i gitarą

dzień 6: Powrót przez jezioro Święcajty, Mamry Jezioro Dargin Bitwa Oliwska Szlak łabędzi (najpiękniejszy szlak żeglarski na Mazurach wokół wysp) Powrót do portu

dzień 7: Wspólne śniadanie, Jeśli będzie czas, żeglowanie po jeziorze Kisajno. Pakowanie, sprzątanie jachtów.
Wyokrętowanie, powrót do domu.

Zgłoszenia: Piotr Bartosiak 600 915 095 do 24.04 2018; pbartosiak@salezjanieminsk.pl

koła zainteresowań, sport, Szkoła gimnazjalna, Szkoła licealna, Szkoła podstawowa, turystyka, wakacje, wycieczki