Wielki sukces Ani Wilczyńskiej !

M. Bochyńska

Gratulacje dla uczennicy oraz opiekuna merytorycznego p. Małgorzaty Bochyńskiej :)

Nasza uczennica z klasy 7A - Anna Wilczyńska została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla szkół podstawowych. To dotychczas najbardziej spektakularne osiągnięcie z tego przedmiotu od czasu istnienia Publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. św. Dominika Savio w Mińsku Mazowieckim. Nagroda ogromnie cieszy, ale też mobilizuje innych na przyszłość do podjęcia dodatkowego trudu. Ten hartuje, daje satysfakcję i ..... wymierne korzyści. Ania nie będzie musiała za rok zdawać egzaminu z języka polskiego!

W uroczystości podsumowania konkursów przedmiotowych, która odbyła się 17 maja w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie wzięli udział m.in.: Jarosław Zaroń − Dyrektor Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Jan Aleksander Wierzbicki − p.o. Dyrektora Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, a także laureaci i finalisci konkursów z województwa mazowieckiego, dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice nagrodzonych
Wicekurator Andrzej Sosnowski wręczył podziękowania nauczycielom za profesjonalne przygotowanie uczniów do konkursów.
Uroczystość uświetnił występ dzieci i młodzieży z regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Dąbrówka" z Mińska Mazowieckiego.
W tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych do etapu szkolnego przystąpiło ogółem ponad 73 tys. uczniów, spośród których wyłoniono łącznie 532 laureatów i 880 finalistów. Podczas uroczystej gali (17 maja) dyplomy nagrodzonym wręczył m.in. Andrzej Sosnowski, Mazowiecki Wicekurator Oświaty.

Organizatorem tegorocznych konkursów na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty było Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów.

absolwenci, konkursy/olimpiady, osiągnięcia, Szkoła podstawowa