Wśród bogów, nimf i herosów

Joanna Krukowska, uczennica klasy I SLO

W poniedziałek 25 września uczniowie klasy I liceum na godzinę przenieśli się w przestworza mitologicznego Olimpu, gdzie przechadzali się wśród bogów, nimf i herosów. A to za sprawą niesamowitej lekcji języka polskiego prowadzonej przez panią Dianę Gajc-Piątkowską.

Czemu ta właśnie lekcja była niezwykła? Uczniowie mieli za zadanie zaprezentować wylosowaną postać z mitologii greckiej. Pomysłom nie było końca! Widzieliśmy Hadesa wiodącego na smyczy Cerbera wykonanego z pluszowych piesków, Apolla z nieodłączną srebrną lirą oraz pełną wdzięku Afrodytę i oczywiście mierzącego z łuku Erosa. Z dopracowanymi kostiumami można by było urządzić pokaz mody antycznej. Wielu uczniów przedstawiało galerię mitologicznych postaci, prezentując kalambury, które przynosiły wszystkim wiele radości i śmiechu. Znalazły się również osoby, które do opowieści o antycznym świecie postanowiły wykorzystać swój talent plastyczny. Klasa oraz nauczyciel byli pod wrażeniem obrazów m.in. Okeanosa oraz Heraklesa.
Zdawało się, że już w inny sposób nie można było pokazać greckich postaci. Jednakże jedna z uczennic zadziwiła wszystkich oryginalnym ujęciem tematu. Zagrała na pianinie samodzielnie skomponowany utwór, opowiadający historię tytanidy Rei. Wszyscy siedzieli zasłuchani, chłonąc dźwięki przejmującego smutku, bólu i radości matki bogów.
Poniedziałkowa lekcja mitologii była bardzo udana. Na pewno pozostanie w sercach i pamięci uczniów na długo.

absolwenci, akcje, inicjatywy i pomysły, Szkoła gimnazjalna, Szkoła licealna