Wyjazd integracyjny klasy I liceum

Adam Michalski, uczeń klasy I SLO

W sumie wyjazd okazał się bardzo udany . Miał cel nie tylko integracyjny, ale też edukacyjny 

Wyjazd odbył się w dniach 14 – 15 września br. Pojechaliśmy prawie całą klasą do Serocka, który jest gminą miejsko-wiejską w województwie mazowieckim, w powiecie legionowskim.

Już podczas podróży część z nas pokazała swoje talenty, które najczęściej były związane z muzyką. W autobusie graliśmy na gitarach, śpiewaliśmy pieśni oazowe, a nawet disco-polo. Podróż upłynęła szybko i w miłej atmosferze , Dużo ze sobą rozmawialiśmy i na pewno można powiedzieć, że była to prawdziwa i skuteczna integracja.

Dojechaliśmy do Serocka po południu i od razu odwiedziliśmy nasze pokoje. Dowiedzieliśmy się też , jakie atrakcje na nas czekają. A było to: strzelanie z łuku, i z wiatrówek , rzucanie koła ratowniczego a także udzielanie pierwszej pomocy.

Zarówno strzelanie z wiatrówek , jak i z łuku dla niektórych z nas okazało się nowością .Mistrzynią naszej klasy w łucznictwie została Urszula Podlasek (zdjęcia nie mamy:), która nie bała się pokazać, że lepiej jej nie wchodzić w drogę, kiedy ma łuk.
Rzucanie koła ratunkowego też nie jest takie łatwe, jak się wydaje. Trzeba do tego mieć dużo siły. Większość licealistów bez problemu dorzuciłaby kołem albo rzutką do osoby potrzebującej pomocy na morzu albo na jeziorze. W sumie wyjazd okazał się bardzo udany . Miał cel nie tylko integracyjny, ale też edukacyjny 

spotkania integracyjne, Szkoła licealna, turystyka, wycieczki