Z cyklu „Spotkania z absolwentami” - 8B

W środę 6 marca uczniowie na godzinie wychowawczej gościli Karola Ruszkiewicza absolwenta naszego gimnazjum i liceum oraz Monikę Chojecką absolwentkę gimnazjum.

Tematem przewodnim była szkoła, studia, kierunki nauki w liceum. Goście wspominali projekty, które wraz z obecnym wychowawcą klasy ósmej wykonywali podczas nauki w naszych szkołach, Monika opowiadała, jak wyglądała jej edukacja i wychowanie w gimnazjum oraz jakich dokonała wyborów. Mówiła również o kierunku studiów, jakie wybrała a jest to kosmetologia. Karol z wychowawcą klasy wspominał projekt Ekopojazd, który wraz z grupą stworzyli i w ten sposób zostali finalistami konkursu „Projekt z klasą” ,uzyskując spory grant finansowy na jego realizację.
Ósmoklasiści zadawali pytania, z zainteresowaniem słuchając odpowiedzi. Spotkanie było tak inspirujące, że dyskusja przeniosła się na przerwę. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że tego typu inicjatywy bardzo pomagają im w podejmowaniu wyborów i inspirują do refleksji nad swoją przyszłością.

absolwenci, inicjatywy i pomysły, Szkoła gimnazjalna, Szkoła licealna, Szkoła podstawowa, wspomnienia