22
KWI

IV Powiatowy Konkurs „Mali Przyrodnicy”

Ewa Dmowska
Z dumą informujemy, że Antoni Ciemerych z klasy 2a odniósł duży sukces, zajmując II miejsce w IV edycji Powiatowego Konkursu Przyrodniczego „Mali Przyrodnicy”, który odbył się 17 kwietnia 2026 roku w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie. W wydarzeniu uczestniczyło 24 uczniów klas I–III z powiatu mińskiego. Uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy przyrodniczej, a następnie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicielkę Nadleśnictwa Mińsk Mazowiecki. Konkurs wymagał szerokiej wiedzy z zakresu z ekosystemu Parków Narodowych, spostrzegawczości oraz umiejętności logicznego myślenia. Antek wykazał się doskonałym przygotowaniem i zaangażowaniem, dzięki czemu znalazł się w gronie najlepszych uczestników. Serdecznie gratulujemy osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów!