1% - zbieramy na na boisko szkolne

ks. Ryszard Woźniak

Drodzy Rodzice i Przyjaciele szkół salezjańskich w Mińsku Mazowieckim.
"Czynione dobro ubogaca obdarowanego i darczyńcę".

Nasze szkoły współpracują z Fundacją Nauki i Wychowania, która została powołana przez Salezjanów z ulicy Wodnej w Łodzi w celu wsparcia działań edukacyjnych Szkół Salezjańskich. Mamy coroczną szansę, aby wesprzeć działalność naszych szkół i włączyć w to także naszych przyjaciół i znajomych.

Istnieje możliwość przekazania 1% podatku na rzecz Fundacji Nauki i Wychowania w taki sposób, aby pieniądze trafiły do szkół w Mińsku Mazowieckim. W formularzu PIT powinny znaleźć się takie informacje:

Fundacja Nauki i Wychowania
Nr KRS 0000070179
Wyliczona kwota 1% podatku
Aby wpłata trafiła do szkół w Mińsku Mazowieckim, w polu informacje uzupełniające wpisujemy Mińsk Mazowiecki

Informacje dotyczące zasad przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

podatnik wskazuje OPP i kwotę 1% w zeznaniu podatkowym, nie ma możliwości samodzielnej wpłaty 1%;
w jednym formularzu PIT podatnik może przekazać odpis 1% tylko dla jednej organizacji;
podatnik w składanym zeznaniu podatkowym może podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na rozdysponowanie pieniędzy z 1% przez organizację pożytku publicznego (np. wskazać na konkretny cel); na te informacje przeznaczona jest specjalna rubryka ;Informacje uzupełniające" (poz. 132-134 - PIT-28, poz. 308 - 310 - PIT-36, poz. 108 - 119 - PIT-36L, poz. 127 - 129 - PIT-37, poz. 61 - 63 - PIT-38); informacje te zostaną przesłane organizacji pożytku publicznego jako uszczegółowienie przekazanych kwot;
podatnik ma prawo wyrazić zgodę na podanie swych danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu) organizacji pożytku publicznego; informacje te przekazuje urząd skarbowy; zgodę podatnik wyraża w formularzu PIT, zakreślając odpowiednią rubrykę (poz. 134 - PIT-28, poz. 310 - PIT-36, poz. 119 - PIT-36L, poz. 129 - PIT-37, poz. 63 - PIT-38);
podatnik ma prawo przekazać 1% organizacji pożytku publicznego także w korekcie zeznania podatkowego;
wpłaty 1% będą wpływać na konta organizacji w lipcu lub sierpniu.

W rubryce "informacje uzupełniające" można także zaznaczyć prawo do przekazania swoich danych osobowych fundacji, dzięki temu będzie można zidentyfikować, czy wpłata została dokonana.

Z zebranych funduszy pragniemy:

W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na boisko szkolne.

Z wyrazami wdzięczności za dotychczasową pomoc

Szkoła licealna, Szkoła podstawowa