Bartek w II etapie OIJ

Kolejny sukces w konkursach informatycznych.

Bartek Wróblewski (VIIIB) w II etapie Olimpiady Informatycznej Juniorów!

Bartek, który po raz drugi startował w tych zawodach, zdobył tym razem 443 punkty, co dało mu awans do drugiego etapu. 4 marca zmierzy się z kolejnymi zadaniami algorytmicznymi - mamy nadzieję z sukcesem, czego oczywiście wszyscy mu życzymy.

Olimpiada Informatyczna Juniorów jest olimpiadą przedmiotową organizowaną przez Komitet Główny Olimpiady w imieniu Fundacji Rozwoju Informatyki. Jest podzielona na trzy etapy. W etapie pierwszym zawodnicy rozwiązują test wiedzy oraz zadania programistyczne w dwóch turach w dowolnym czasie w okresie ok. dwóch miesięcy. W drugim i trzecim etapie również rozwiązuje się zadania programistyczne, jednak już w kilkugodzinnych ramach czasowych i pod kontrolą organizatorów (w bieżącym roku szkolnym z racji pandemii drugi etap wyjątkowo odbywał się w formie zdalnej).

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia strony olimpiady (https://oij.edu.pl/). Można znaleźć tam szereg informacji dotyczących nie tylko samego przebiegu zawodów, ale też materiały, które można wykorzystać w trakcie przygotowań (zadania, kursy, wykłady itp.).

konkursy/olimpiady, osiągnięcia, Szkoła podstawowa