Brawa dla młodych szachistów raz jeszcze !

Partnerami mistrzostw byli Miasto Mińsk Mazowiecki oraz MOSiR w Mińsku Mazowieckim.

Czterdzieścioro ośmioro uczestników wzięło udział w Mistrzostwach Mińska Mazowieckiego Juniorów w Szachach. W zmaganiach odbywających się w obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim znajdującym się przy ulicy Sportowej 1 do siedmiorundowej rywalizacji przystąpili przedstawiciele szkół podstawowych z Mińska Mazowieckiego, Bojmia, Zakrętu, Jakubowa, Górek, Huty Mińskiej i Niedziałki.
Kilkugodzinne potyczki zakończyły się zajęciem pierwszego miejsca, w w rankingu głównym zawodów, przez Dawida Dobosiewicza. Druga lokatę wywalczył Antoni Rokicki, trzecią Krzysztof Gardyza. Najlepszą uczestniczką turnieju okazała się natomiast Weronika Lisowska. Organizatorzy wydarzenia wyłonili także zwyciężczynie i zwycięzców w poszczególnych
grupach wiekowych. W wyniku rozegranych partii zostali nimi Amelia Dróżdż, Beata Rybałtowska, Weronika Lisowska, Mikołaj Komorowski, Antoni Rokicki, Dawid Dobosiewicz i Mikołaj Turek. Na drugich pozycjach uplasowali się Daila Laskowska, Agata Łyczkowska, Amelia Rozwadowska, Aleksander Tatzky, Mateusz Szabat, Krzysztof Gardyza i Piotr Okoła. Trzecie miejsce przypadły natomiast Annie Szabat, Klaudii Wańko, Oliwii Grzyb, Amelii Kijek, Karolowi Jurkowi, Krzysztofowi Dobosiewiczowi i Maksymilianowi Mataskowi.
Najlepsze uczestniczki i uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i puchary oraz nagrody rzeczowe. W uroczystości ich wręczenia wzięli udział przedstawiciele Mińskiego Towarzystwa Szachowego Andrzej Koseski i Jacek Jóźwik. Sprawne przeprowadzenie zawodów stanowiło zasługę też dwóch innych reprezentantów MTSz Rolanda Suliborskiego i Stanisława Przybysza.
Partnerami mistrzostw byli Miasto Mińsk Mazowiecki oraz MOSiR w Mińsku Mazowieckim.

osiągnięcia, sport, Szkoła licealna, Szkoła podstawowa