Cecyliada w SLO

Aleksandra Tylkowska

Andrzejki w SLO obchodzone były przygotowaną przez samorząd uczniowski Cecyliadą. Mimo niewielkiej liczby uczestników konkurs dostarczył wrażeń niczym talent show z prawdziwego zdarzenia.

W środę 30 listopada scena na sali tańca z połyskującym napisem Cecyliada była gotowa na przyjęcie występów już od godz. 17.00. Wyczekiwano z niecierpliwością na przybycie jury w składzie ks. dyrektora Ryszarda Woźniaka i absolwenta SLO Jakuba Materki. Gdy tylko zasiedli na swoich miejscach, na scenie pojawili się prowadzący wydarzenie - Amelia Sobczyk i Mikołaj Krusiewicz.
Po kilku pokrzepiających słowach od gospodarzy przyszła pora na prezentacje uczestników. Jako pierwsza wystąpiła Zuzanna Mrowiec z klasy III z muzyczną aranżacją wiersza Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy". Akompaniamentem było pianino i gitara, na której wokalistka grała, jednocześnie śpiewając. Następnie, całkowicie zmieniając atmosferę, wyszła na scenę Dominika Nowakowska wraz z Markiem Baranowskim z klasy III ze swoim występem śpiewno-tanecznym do "Tequili" The Champs. Później w klimat musicalu przeniosły widownię Klaudia Wańko i Amelia Sobczyk z klasy I utworem "Tylko jedno życie masz" z produkcji "Rudolf: Afera Mayerling". Jako czwarty, wprowadzając wszystkich w patetyczny nastrój, wystąpił Wiktor Walęcki z klasy I, który zagrał "Rotę" na saksofonie. Następnie Joanna Włodarczyk z klasy I wprowadziła na scenę świat "Wiedźmina" piosenką "Wilcza zamieć". Jako ostatnie wystąpiło trio salezjańskich Spice Girls - Zuzanna Mrowiec, Anna Wielądek z klasy III i Olga Kamińska z klasy IV z utworem "Wannabe".
Jury miało przed sobą trudne wyzwanie. Czas na narady zagospodarował przewodniczący samorządu szkoły Mikołaj Krusiewicz z gitarą, który wykonał "Bluesa dla małej" Starego Dobrego Małżeństwa.
Oprócz nagrody głównej od jurorów przyznano również nagrodę publiczności, której głosy zbierane były podczas bonusowego występu. Zaraz przed ogłoszeniem wyników głos zabrał ks. dyrektor, chwaląc uczestników za odwagę i występ, przybliżył też kryteria, jakimi się kierował przy wyborze zwycięzcy.
Przyszedł czas na ogłoszenie wyników, na scenie znaleźli się obaj członkowie jury i p. Teresa Baranowska odpowiedzialna za nagrody sfinansowane z projektu recyklingu elektrośmieci. Każdy uczestnik dostał tajemnicze pudełko, którego zawartością okazały się nowe metalowe bidony. Nagrodę główną - kawę z ks. Darkiem - wygrała Zuzanna Mrowiec, a publiczność oczarowało wykonanie "Tequili" Dominiki Nowakowskiej i Marka Baranowskiego. Na koniec, techniczni, bez których całe wydarzenie nie mogłoby się odbyć, wyszli na scenę i zostały im wręczone prezenty w podzięce za nadzorowanie audio i wideo konkursu.
Prowadzący podziękowali za przybycie i zachęcili do zostania na strefę kibica, którą zaaranżowano zaraz po Cecyliadzie.

absolwenci, akcje, inicjatywy i pomysły, osiągnięcia, samorząd uczniowski, spotkania integracyjne, Szkoła licealna, wydarzenia kulturalne