Coś dla ducha, czyli "VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition" oraz coś dla ciała i umysłu, czyli warsztaty w Klockowni

Małgorzata Szczęsna

Klasy 4a i 4b w ostatni wtorek, czyli 11.01.22 r. wykorzystały niepowtarzalną okazję, aby obejrzeć niezwykłą wystawę obrazów znanego holenderskiego malarza Vincenta van Gogha. Po niemalże godzinnej uczcie duchowej udały się do Klockowni poćwiczyć ciało i umysł podczas warsztatów "Kooperacja, zapobieganie konfliktom".

Tylko do 14.01.2022 r. miłośnicy sztuki przez duże "S" mają możliwość obejrzenia niezwykłej wystawy obrazów Vincenta van Gogha w warszawskiej hali Expo. Dlatego klasy czwarte naszej szkoły pod opieką swoich wychowawczyń, pani Agnieszki Kozyry - Podkańskiej oraz pani Małgorzaty Szczęsnej, wspomaganych przez panią Marlenę Rozbicką, natychmiast skorzystały z tej niepowtarzalnej okazji i we wtorek 11.01.22 r. udały się na wycieczkę, aby przeżyć niesamowite spotkanie z dziełami jednego z największych holenderskich artystów. Zastosowanie najnowszych technologii do wyeksponowania obrazów oraz przejmująca muzyka wywarły ogromne wrażenie na widzach tego niesamowitego spektaklu, a odczytane fragmenty listów malarza pozwoliły poznać bliżej jego postać. Niestety nawet najlepsze zdjęcia nie potrafią oddać prawdziwej atmosfery panującej w czasie zwiedzania wystawy.

Po niespełna godzinnej uczcie duchowej uczniowie klas 4a i 4b udały się do Klockowni, aby podczas warsztatów poćwiczyć umiejętność współpracy w grupie, a przy tym świetnie się bawić. Zadaniem dzielnych czwartoklasistów podzielonych na kilkuosobowe grupy było wykonanie różnych budowli z popularnych i znanych wszystkim dzieciom kolorowych klocków LEGO. Każdy zespół pracował nad swoją częścią labiryntu i miał ją wykonać tak, aby bez problemu połączyć ją z pozostałymi. Nasi uczniowie oczywiście znakomicie sobie poradzili z trudnym zadaniem. Po ciężkiej pracy nad budową labiryntu zregenerowali siły dzięki smakowitej przekąsce. Pełni wrażeń oraz dumni ze swoich dokonań w Klockowni uczniowie klas czwartych naszej szkoły wrócili do Mińska Mazowieckiego, gdzie czekali już na nich ich rodzice.

inicjatywy i pomysły, nowości, Szkoła gimnazjalna, Szkoła licealna, Szkoła podstawowa, wycieczki, wydarzenia kulturalne