Czytamy "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza

Diana Gajc-Piątkowska

Jak co roku uczniowie Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Mińsku Mazowieckim wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

Olga Kamińska, Izabela Więsik, Marek Baranowski i Emilian Piszczek z grupy teatralnej Do Trzech Razy Sztuka reprezentowali Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. ks. Augusta Czartoryskiego w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania. Wydarzenie odbyło się w sobotę 3 września 2022 r. na placu Kilińskiego w Mińsku Mazowieckim. Zorganizowane zostało przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta oraz Miejską Bibliotekę Publiczną. W tegorocznej edycji literackiego przedsięwzięcia lekturą był zbiór poezji, od którego datuje się rozpoczęcie romantyzmu w Polsce, czyli "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. W mińskim czytaniu klasyki literatury polskiej udział wzięli aktorzy Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan, którzy prowadzili przebieg wydarzenia i zachęcali tłumnie zebraną publiczność do aktywności scenicznej i wspólnej lektury.

akcje, inicjatywy i pomysły, koła zainteresowań, spotkania z ciekawymi ludźmi, Szkoła licealna, Szkoła podstawowa, teatr, wydarzenia kulturalne