Dobrze znają losy Asiuni

M.Chrobot

W czwartek 31 października z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2019, zaprosiłam uczniów klas III szkoły podstawowej do udziału w konkursie czytelniczym ze znajomości książki pod tytułem „Asiunia” Joanny Papuzińskiej.

Celem konkursu była popularyzacja zbiorów biblioteki szkolnej o tematyce wojennej, a także zachęcenie dzieci do aktywnego czytelnictwa pogłębiającego wiedzę z historii. Książka pod tytułem „Asiunia” to niezapomniana lekcja historii oraz wzruszająca literatura faktu dla najmłodszych czytelników. Autorka opisała wojnę w taki sposób, by ten trudny problem mogło pojąć dziecko. Wszystko przedstawione jest w łagodny, wyważony sposób dostosowany do wieku czytelnika.
Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z klas III. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się dobrą znajomością wiedzy z treści książki. Każdy uczeń dokładnie poznał losy małej dziewczynki i jej rodziny.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Hanna Sieradzka kl. III a

I miejsce – Aleksandra Bareja kl. III b

II miejsce – Maria Barszczewska kl. III b

II miejsce – Olivier Błaszczak kl. III a

III miejsce – Barbara Kowal kl. III a

III miejsce – Natalia Zięba kl. III a

III miejsce – Maria Sikorska kl. III a

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuje, zaś laureatom czytelniczych zmagań gratuluję. Laureaci otrzymali nagrody, zaś wszyscy uczestnicy obdarowani zostali dyplomem i zakładką do książki.

biblioteka, konkursy/olimpiady, osiągnięcia, Szkoła podstawowa