Gratulacje dla szachistów !

Mińskie Towarzystwo Szachowe

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody, puchary, medale i dyplomy. Turniej był współfinansowany ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki.

W niedzielę 24 listopada w Szkołach Salezjańskich w Mińsku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mińskiego Towarzystwa Szachowego.
W zawodach uczestniczyło 50 zawodników z Mińska Mazowieckiego, Łodzi, Płocka, Grodziska Mazowieckiego, Siedlec, Suwałk, Warszawy, w tym jeden arcymistrz oraz mistrz Polski z 1982 roku, przyjaciel Towarzystwa – Jan Adamski.
Każdy z zawodników rozegrał 8 partii, tempem 10 minut na zawodnika, z dodatkiem 2 sekund po każdym posunięciu.
W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajął Rafał Przedmojski, wyprzedzając Jana Adamskiego - obaj zawodnicy zdobyli po 6,5 punktu. Trzecie miejsce zająć Adam Deszczyński z dorobkiem 6 punktów.

Wśród juniorów i juniorów młodszych triumfował Michał Jóźwik, wyprzedzając Krzysztofa Gardyzę i Amelię Dróżdż. Z kolei w klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce zajęła Pola Parol, drugie – Amelia Dróżdż, a trzecie – Agata Łyczkowska.
Rywalizację w kategorii zawodników Mińskiego Towarzystwa Szachowego wygrała Pola, wyprzedzając Jakuba Dróżdża i Jacka Jóźwika.