Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

Nowy rok szkolny 2022/2023, uczniowie Szkół Salezjańskich „Sapere aude” wraz z nauczycielami, a także licznie przybyłymi rodzicami, rozpoczęli uroczystą Mszą św.

Ksiądz Dyrektor Ryszard Woźniak, nawiązując w kazaniu do ewangelii o cudownym połowie ryb i powołaniu apostołów, uświadomił dzieciom i młodzieży, jak ważne jest wzajemne zaufanie oraz współpraca w każdego rodzaju wspólnocie. To właśnie poprzez pomaganie sobie nawzajem realizujemy swoje człowieczeństwo, wyzwalamy w sobie pokłady dobra a w konsekwencji skutecznie radzimy sobie z wyzwaniami.
Po mszy św. siódmoklasiści odpowiedzialni za organizację uroczystości poprosili o zabranie głosu Ks. Dyrektora oraz Panią Monikę Włodarczyk - Przewodniczącą Rady Rodziców. Po serdecznym powitaniu wszystkich uczniów oraz przedstawieniu organizacji pracy szkoły w nowym roku Ks. Dyrektor zasygnalizował dobrze znanym dźwiękiem szkolnego dzwonka, że skończyły się wakacje i nadszedł czas wytężonej pracy. Pani Włodarczyk życzyła młodzieży wszelkiej pomyślności w nowym roku szkolnym.
Następnie podekscytowani uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami, aby przywitać się po letniej przerwie oraz poznać plan swoich zajęć. Szkolne korytarze i sale lekcyjne wypełniły się grupami odświętnie ubranych dzieci oraz młodzieży. Najwięcej obaw oraz ciekawości wyrażały błyszczące oczy naszych maluszków z oddziałów przedszkolnych, ale wkrótce z pewnością poczują się pewniej pod skrzydłami opiekuńczych wychowawczyń.
W nowy rok szkolny wkraczamy z nowymi nadziejami, planami, marzeniami… Głęboko wierzymy, że systematyczna praca przyniesie nam wszystkim wiele satysfakcji i zadowolenia.

Szkoła licealna, Szkoła podstawowa, uroczystości, wydarzenia religijne