„Lekturowe pudełka” pełne skarbów wprost z Akademii pana Kleksa...

Nasi czwartoklasiści, przygotowując się do omawiania swojej pierwszej lektury w nowym roku szkolnym pt. „Akademia pana Kleksa”, otrzymali zadanie specjalne.

Należało wytężyć wszystkie zmysły a także umysł, aby zgromadzić w tzw. „pudełku z lekturą” przynajmniej dziesięć rekwizytów, które kojarzą się z czytaną książką. Wśród niecodziennych zbiorów znalazły się m. in. kolorowe piegi profesora Kleksa, pompka powiększająca, zielony płyn przywracający pamięć, guzik oderwany od cudownej czapki bogdychanów, klucze do furtek różnych bajek, płyta winylowa oraz teksty piosenek z filmu „Podróże pana Kleksa” z autografem Piotra Fronczewskiego.
Uczniowie ochoczo zaprezentowali swoje „skarby” na lekcji języka polskiego a przy okazji opowiedzieli o niesamowitych zdolnościach pedagogicznych profesora Ambrożego Kleksa, przygodach Adasia Niezgódki i jego kolegów z Akademii a także historii szpaka Mateusza.
Nie obyło się bez niespodzianek... Miłym (i jakże smacznym) zaskoczeniem dla kolegów i koleżanek z klasy było przygotowanie przez jednego z uczniów „kolorowych szkiełek” z galaretek oraz pudrowych pastylek na porost włosów.

inicjatywy i pomysły