LUDOWE WARSZTATY TANECZNE – PODSUMOWANIE

W dniach 31 stycznia - 4 lutego 2022 roku w „Reymontówce” w Chlewiskach odbyły się zimowe warsztaty taneczne z profesjonalnymi choreografami i tancerzami.

Grupka 23 pasjonatów sztuki ludowej, w różnym wieku i z różnym doświadczeniem tanecznym, mogła wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych tancerzy i choreografów: Mateusza Adamczewskiego (wieloletniego tancerza, instruktora i choreografa Zespołu Pieśni i Tańca „Cybinka Grodzisk”), Małgorzatę Świderczuk (wieloletnią tancerkę Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Lubelskiego), Danutę Graboś i Edytę Kuć (opiekunki i instruktorki Dziecięcego Salezjańskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Ludowiaki”, działającego przy Publicznej Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Mińsku Mazowieckim) oraz Ks. Dariusza Mikołajczyka (katechety i przełożonego Wspólnoty Salezjańskiej w Mińsku Mazowieckim), dbającego o miłą atmosferę, dobry humor i bezpieczeństwo wszystkich podopiecznych.

Dzięki uprzejmości Pana dyrektora Marka Błaszczyka i wszystkich pracowników Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, którzy udostępnili nam całą przestrzeń hotelu do realizacji tanecznych marzeń, mogliśmy wziąć udział w wielkiej przygodzie połączonej z ciężką pracą, ale i mnóstwem atrakcji. Oprócz zaplanowanych zajęć tanecznych uczestnicy warsztatów odbyli pasjonujące spotkania z lokalnymi rzeźbiarzami Państwem Elżbietą i Tadeuszem Adamskimi oraz wzięli udział w warsztatach plastycznych z Panią Beatą Zdrodowską. Ludowiacy mieli również okazję upiec kiełbaski przy ognisku i wspólnie pośpiewać ludowe pieśni oraz odbyć wycieczki po urokliwej miejscowości, spacery do lasu, a także pobawić się na śniegu.

W imieniu wszystkich uczestników warsztatów dziękujemy naszym wspaniałym choreografom za nauczenie nas wielu nowych tanecznych kroków i fantastycznych choreografii.

To były dni przepełnione tańcem, dobrą zabawą i niezwykle pozytywną energią!

inicjatywy i pomysły, Szkoła podstawowa, turystyka, relacje z ferii, warsztaty