Pijemy nektar, jemy ambrozję i zbieramy laury…

W. Augustyniak

Szkolny Dzień Mitologiczny okazał się doskonałym zwieńczeniem cyklu zajęć z języka polskiego i historii poświęconych wierzeniom starożytnych Greków i Rzymian.

Z tej okazji artyści z grupy teatralnej przygotowali dla swoich kolegów z klas piątych i czwartych spektakl “Biesiada na Olimpie”, w którym przedstawili sąd Parysa w sporze między boginiami o złote jabłko z napisem “Dla najpiękniejszej”. Wydarzenia przypominające o przyczynach wojny trojańskiej przeniosły publiczność w mitologiczne krainy poznane na lekcjach.

Następnie piątoklasiści wzięli udział w zmaganiach o laur olimpijski. Po wysłuchaniu zasad udziału w konkursie wszyscy poczuli ducha rywalizacji, zwłaszcza kiedy zaczęli dzielić się zadaniami. Uzdolnieni plastycznie mieli okazję wykorzystać swój talent przy przygotowywaniu plakatów promujących czytanie mitów lub wykonaniu gry planszowej. Uczniowie kochający muzykę i ruch obmyślali choreografię do tańca radości bogów olimpijskich, inni przygotowywali inscenizacje scen mitologicznych, miłośnicy świata mody musieli się zaprezentować na wybiegu jako bogowie z Olimpu. Wśród piątoklasistów znalazło się też wielu zdolnych poetów. Stworzyli oni interesujące wiersze, w których zaprezentowali sylwetki mieszkańców Olimpu.

Wszyscy uczestnicy projektu doskonale się bawili. Kreatywność, umiejętność współpracy w grupie oraz umiejętność radzenia sobie w sytuacji kryzysowej przyniosły znakomite efekty. Każda z grup stanęła na wysokości zadanie i wspaniale zaprezentowała się przed publicznością oraz jurorami. Szkolny Dzień Mitologiczny na długo zostanie w pamięci piątoklasistów.

inicjatywy i pomysły, projekty, spotkania z nauką, Szkoła podstawowa