Początek pewnej epoki

Bartłomiej Łukaszewski

Drodzy Czytelnicy!

Dokładnie rok temu, szóstego marca, odbyła się sprzedaż “Ale Bosco!” z naszą szkolną gwiazdą, Rafałem Smolińskim na okładce. Był to początek pewnej epoki. Złotej epoki dla rozwoju szkolnego periodyku.
Za czasów mojej poprzedniczki, Oliwii Grzyb, nasze pismo zrobiło ogromny krok naprzód. Powstało też wiele ciekawych projektów, otrzymaliśmy własne biuro, ale przede wszystkim grafika weszła na zupełnie nowy poziom, o jakim dotychczas nam się nawet nie śniło. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pan Marek Mantużyk, który nadal z nami współpracuje i któremu bardzo dziękujemy za pomoc, poświęcony czas, organizowanie dla nas warsztatów oraz drukowanie gazetki. Luty zeszłego roku był również ważnym momentem w moim życiu, kiedy ja sam dołączyłem do naszej redakcyjnej rodziny, wówczas jako “graficiątko”. Nigdy tego nie żałowałem.
Jako redaktor otrzymałem w spadku doskonale prosperującą redakcję pełną zaangażowanych, kreatywnych pasjonatów. Obecny wygląd gazetki jest dla mnie niezbitym dowodem na to, że młodzież w naszej szkole jest zdolna do tworzenia niesamowitych rzeczy, wkładając w to serce i ogromną ilość czasu. Nie wiem, czy jakaś gazetka szkolna w najbliższych okolicach działa na podobnym poziomie. Nigdy o takiej nie słyszałem. Niezmiernie się cieszę, że otrzymałem szansę zostania częścią czegoś takiego. Dziękuję paniom opiekunkom, redaktorom, grafikom, korekcie i niezastąpionemu technicznemu Maksowi. Pora na kolejny rok owocnej pracy.

Redaktor Naczelny
Bartłomiej Łukaszewski

absolwenci, akcje, gazetka, inicjatywy i pomysły, osiągnięcia, Szkoła licealna, wspomnienia