Przegląd Inicjatyw Teatralnych w Łodzi

D.G.-P.

Przegląd Inicjatyw Teatralnych 2021 zgromadził prawie 80 uczestników z liceów salezjańskich należących do Inspektorii Warszawskiej.

Młodzi aktorzy z Legionowa, Sokołowa Podlaskiego, Ostródy, Mińska Mazowieckiego i Łodzi zgromadzili się w dniach 5-7 listopada 2021 r. w Zespole Szkół Salezjańskich im. ks. Bosko przy ul. Wodnej w Łodzi, by spędzić weekend w artystycznym działaniu.
W piątkowy wieczór młodzież wyruszyła na wspólny spacer ulicą Piotrkowską. Okazja do zwiedzania Łodzi powtórzyła się także w sobotę po obiedzie. Sobotnie przedpołudnie aktorzy spędzili aktywnie, uczestnicząc w warsztatach prowadzonych przez: aktora Patryka Pawlaka (z Legionowa) oraz absolwentów teatru Beznazwy z Łodzi: Julii Lesiowskiej, Zofii Talagi i Filipa Garmulewicza (obecnie studenta łódzkiej Filmówki). Po południu zaś, pracując w czterech grupach, przygotowali wspólnie spektakl oparty na motywach baśni "Jaś i Małgosia". Wieczorne przedstawienie wieńczyło dzień wspólnej pracy artystycznej i stanowiło preludium do świętowania dziesiątej rocznicy powstania Przeglądu Inicjatyw Teatralnych. Inicjatywa spotkań artystycznych łączących młodzież z liceów salezjańskich należy do Sylwii Gajewskiej i dwóch salezjanów: ks. Roberta Bednarskiego i ks. Mariusza Lacha. Punktem kulminacyjnym święta teatru był słodki tort.
W niedzielę młodzież podziękowała Bogu za dobrze spędzony czas, a po Mszy Świętej rozjechała się do swoich miast. Na Przegląd Inicjatyw Teatralnych w przyszłym roku zaprasza Ostróda.

absolwenci, akcje, inicjatywy i pomysły, koła zainteresowań, spotkania integracyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi, Szkoła licealna, teatr, warsztaty, wycieczki, wydarzenia kulturalne