Salezjanie najlepsi

Diana Gajc-Piątkowska

W tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Patriotycznym "Tu wszędzie jest moja ojczyzna" organizowanym przez GCK w Mrozach reprezentacja Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Mińsku Mazowieckim zdobyła wiele nagród.

Karolina Lucka z kl. IIIA SLO biorąca udział w kategorii - plastyka została wyróżniona za doskonałe wystudiowanie budowy czołgu Renault Ft7 oraz ciekawą kreskę i kompozycję pracy.
Licealiści salezjańscy reprezentujący szkołę w kategorii recytacja zajęli wszystkie stopnie podium.
Olga Bartnicka z kl. III uplasowała się na trzecim miejscu. Jurorzy docenili piękno, szlachetność i mądrość, z jakimi Olga wyrecytowała wiersz A. Mickiewicza "Śmierć pułkownika".
Mateusz Abramowski z kl. IA znalazł się na drugim miejscu za recytację utworu „Cud nad Wisłą, czyli Polska młócka 1920 r.”. Jurorzy w uzasadnieniu przyznania nagrody napisali: "Za wspaniały wybór tekstu, zaangażowanie, profesjonalizm i próbę dotarcia do widza. Z panem Mateuszem nabieramy ochoty nie tylko do spuszczenia łomotu bolszewikom, ale również do dalszego przyglądania się tak pięknie rozpoczętej karierze aktorskiej!".
Przedstawiciele grupy teatralnej "Do Trzech Razy Sztuka" zajęli pierwsze miejsce. Jurorzy docenili profesjonalizm przygotowania młodych aktorów, którzy recytowali fragment powieści Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie".
Prace plastyczne oceniali: malarka Hanna Niedek, malarka i charakteryzatorka Natalia Świętochowska oraz historyk Piotr Kaliszewski. W jury konkursu recytatorskiego znaleźli się: pisarka Joanna Godlewska, aktor teatralny i telewizyjny Michał Barczak, aktor teatralny, filmowy i głosowy Jan Marczewski.

konkursy/olimpiady, osiągnięcia, Szkoła licealna, teatr, wydarzenia kulturalne