Aktualności | Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim
25-lecie Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

22 maj

Salezjański piknik rycerski

W. Augustyniak

Święto Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych to doskonała okazja, aby podziękować Maryi – Matce wszystkich chrześcijan za wstawiennictwo, opiekę, wypraszanie łask u swego Syna. To także czas wdzięczności naszym Mamom, które otaczają swoje dzieci bezgraniczną, macierzyńską miłością.

Czytaj dalej
12 maj

Dzień Otwarty w SLO

D.G.-P.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkół Salezjańskich "Sapere aude" w Mińsku Mazowieckim serdecznie zapraszają uczniów klas ósmych szkół podstawowych wraz z opiekunami na kolejny Dzień Otwarty w SLO.

Czytaj dalej
12 maj

Ósmoklasiści w Czerwińsku

Ks. Dariusz Mikołajczyk

11 maja 2022 r. uczniowie klas ósmych naszej szkoły razem ze swoimi wychowawcami uczestniczyli w pielgrzymce do czerwińskiego sanktuarium. Spotkanie zgromadziło 160 ósmoklasistów ze szkół salezjańskich Inspektorii Warszawskiej (Legionowo, Łódź, Mińsk Mazowiecki, Ostróda, Sokołów Podlaski).

Czytaj dalej
11 maj

Zwiedzamy Lublin i Kozłówkę...

W. Augustyniak

11 maja 2022 r. uczniowie klasy 7a i 5b wraz z opiekunami: Panią M. Matzanke, Panią K. Król oraz Panią W. Augustyniak uczestniczyli w wycieczce do Kozłówki i Lublina, by aktywnie zwiedzać stolicę Lubelszczyzny.

Czytaj dalej
05 maj

Wyniki Powiatowego Salezjańskiego Konkursu Poetyckiego

Diana Gajc-Piątkowska

Na Powiatowy Salezjański Konkurs Poetycki organizowany przez Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. ks. Augusta Czartoryskiego w Mińsku Mazowieckim wpłynęło 54 zgłoszenia. Utwory liryczne laureatów konkursu zostały opublikowane w tomiku poetyckim zatytułowanym „Ukryte w słowie”. Wydanie zostało sfinansowane ze środków Rady Rodziców Szkół Salezjańskich. W komisji konkursowej znalazły się cenione w środowisku lokalnym i odznaczające się bogatym doświadczeniem polonistki: Renata Bakuła oraz Wanda Izabella Rombel. W gronie jurorów zasiadła także autorka familijnej książki o historii naszego regionu zatytułowanej „Spotkanie z Mińskiem Mazowieckim” – Anna Sumińska.

Czytaj dalej
27 kw.

Szlakiem bohaterów "Kamieni na szaniec"

Agnieszka Kozyra-Podkańska

Uczniowie klas ósmych pod opieką pani Agnieszki Kozyry-Podkańskiej, pana Jakuba Maguzy i księdza Dariusza Mikołajczyka udali się 27 kwietnia na wycieczkę do Warszawy. Była to szansa na wcielenie się w młodych harcerzy, którzy dzielnie walczyli z okupantem podczas II wojny światowej.

Czytaj dalej
27 kw.

Sukcesy plastyczne

Z. Zadrożna

Z ogromną radością podaję bardzo miłą informację o kolejnym sukcesie plastycznym naszych uczennic.

Czytaj dalej
21 kw.

Dni otwarte w SLO

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkół Salezjańskich "Sapere aude" w Mińsku Mazowieckim zaprasza uczniów klas 8 z terenu powiatu mińskiego wraz z opiekunami na Dni otwarte w SLO.

Czytaj dalej