Szkolny wolontariat

Nikola Lulko

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" Św. Jan Paweł II

Od października uczniowie naszej szkoły angażują się w wolontariat. Razem z panią Grażyną Zajdel-Padzik podejmują nowe inicjatywy pomocy drugiemu człowiekowi.

Mamy wiele pomysłów, a oto te, które udało nam się zrealizować w pierwszym półroczu roku szkolnego 2021/2022:

  1. W listopadzie została przeprowadzona akcja dla osób bezdomnych, przy współpracy z Caritasem w Mińsku Mazowieckim. Wspólnie z uczniami i nauczycielami udało nam się zebrać wiele pudeł z ciepłymi kurtkami, bluzami, spodniami, czapkami, szalikami, rękawiczkami, bielizną oraz środkami czystości. Z pomocą pracowników szkolnych zawieźliśmy zimowe ubrania dla potrzebujących.
  2. Na początku grudnia, zorganizowaliśmy akcję we współpracy z Gopsem w Mrozach, w którą chętnie zaangażowali się pierwszoklasiści. Wraz ze szkolną świetlicą zrobiliśmy kolorowe, świąteczne kartki z życzeniami, a do nich dodaliśmy wspaniale udekorowanie pierniczki. Takie prezenty trafiły do osób samotnie spędzających święta, doręczone bezpośrednio przez wolontariuszy.
  3. Kolejną podjętą przez nas inicjatywą jest pomoc dla schroniska Kundel Bury z Wiejskiej Dziury w Kuflewie, której celem jest zbiórka najpotrzebniejszych przedmiotów dla czworonogów (smycze, karmy, obroże, środki czystości, koce, poszewki). W czasie ferii udało nam się zawieść zebrane przez uczniów w pierwszym semestrze rzeczy i poznać potrzebujące zwierzaki. Akcja będzie trwała do końca roku szkolnego, dlatego prosimy o jej wsparcie.

Gorąco zachęcamy do dzielenia się miłością oraz życzliwością z potrzebującymi, a także zapraszamy wszystkich, aby przyłączyli się do inicjatyw podejmowanych przez szkolny wolontariat. Dla nas to drobiazg, ale dla osób będących w potrzebie to wielki podarunek miłości.

inicjatywy i pomysły, Szkolne Koło Caritas, Szkoła licealna, Szkoła podstawowa