teatr | Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim
25-lecie Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim

teatr

01 gru.

Salezjanie najlepsi

Diana Gajc-Piątkowska

W tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Patriotycznym "Tu wszędzie jest moja ojczyzna" organizowanym przez GCK w Mrozach reprezentacja Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Mińsku Mazowieckim zdobyła wiele nagród.

Czytaj dalej
28 paź.

Zwycięzcy

D. G.-P.

Grupa teatralna "Do Trzech Razy Sztuka" z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Mińsku Mazowieckim zajęła I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej "Kulturomaniak 2020".

Czytaj dalej
05 paź.

Klasa 7b z wizytą na Olimpie

Alicja Poreda, uczennica klasy 7B

We wtorek do klasy siódmej B zawitały różne postacie z mitologii greckiej. Uczniowie dostali za zadanie przedstawić wybrane mity w ciekawy sposób.

Czytaj dalej
05 paź.

Klasa 7a z wizytą na Olimpie

Marysia Jaremko, uczennica klasy 7a

Jak powtórzyć wiadomości na temat mitologii greckiej?
Okazuje się, że nie zawsze trzeba przeglądać zeszyt czy czytać opracowanie.

Czytaj dalej
25 cz.

Moc wyobraźni, chęci oraz....makijażu!

Milena Jackowicz

Jakiś czas temu grupa tegorocznych maturzystek na lekcji wiedzy o kulturze przybliżyła swojej klasie nową dziedzinę kultury i sztuki, jaką jest cosplay. W ramach przypomnienia, jest to przebieranie się za postaci z mangi, anime, książek, filmów, seriali, a nawet gier komputerowych. Sformułowanie pochodzi od angielskich słów „costiume playing” , czyli „ zabawa w przebieranie”.
W czasie szukania "inspiracji" do powtórek maturalnych natknęłam się na kolejne już wyzwanie powstałe na skutek obecnej pandemii. Mowa o "Don't rush cosplay challenge". Na czym ono polega? Drużyna sympatyczek naszej szkolnej grupy teatralnej "Do Trzech Razy Sztuka" z chęcią pokaże Wam, "co i jak".
Zachęcam do tworzenia kultury, która jest bardzo ważnym elementem życia i rozwoju oraz serdecznie zapraszam do obejrzenia naszego wyzwania.

Koordynatorka projektu, Milena Jackowicz

W filmie wykorzystano fragment utworu "Come with me now"- Kongos (2014)

Czytaj dalej