Wakacje z…… Niemcami w Wilczym Szańcu?

Kasia Baranowska

W dniach 5-8 lipca 2019 grupa projektowa Erasmus z naszej szkoły, zaproszona do współpracy przez grupę niemiecką uczestniczyła w tworzeniu filmu poświęconego Clausowi von Stauffenbergowi. Film został wyświetlony w Muzeum Stauffenberga z okazji uroczystości rocznicy zamachu na Adolfa Hitlera, która była obchodzona w lipcu tego roku w Stuttgarcie.
O realizacji projektu pisze jego uczestniczka - Kasia Baranowska z klasy II LO.

W piątek 5 lipca udaliśmy się do Kętrzyna na Mazurach, gdzie znajduje się Wilczy Szaniec – kompleks bunkrów, który w czasie wojny był siedzibą Hitlera i to właśnie tutaj Klaus von Stauffenberg próbował dokonać zamachu. W czasie tworzenia filmu byliśmy podzieleni na mieszane, polsko-niemieckie grupy i pracowaliśmy nad zagadnieniami takimi jak: postać Clausa von Stauffenberga, zamach 20 lipca 1944, próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na pytanie: Stauffenberg – bohater czy zdrajca? oraz przeprowadzaliśmy wywiady ze zwiedzającymi i pracownikami Wilczego Szańca. Przygotowaliśmy także prezentację, która wraz z filmem była wyświetlona podczas obchodów rocznicy zamachu w muzeum Stauffenberga w Stuttgarcie w Niemczech. Przy pracy cały czas towarzyszyła nam profesjonalna ekipa filmowa. Mimo trwających wakacji pracowaliśmy dzielnie i część efektów naszej pracy można zobaczyć w filmie, do którego link zamieszczam poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=rdw2WqijC6s&t=1s

Pliki

absolwenci, akcje, inicjatywy i pomysły, koła zainteresowań, nowości, osiągnięcia, projekty, projekty edukacyjne, Rada rodziców, rodzice, spotkania integracyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi, spotkania z nauką, Szkoła gimnazjalna, Szkoła licealna, Szkoła podstawowa, turystyka, relacje z wakacji, wspomnienia, wycieczki, wydarzenia kulturalne