Zwycięzcy

D. G.-P.

Grupa teatralna "Do Trzech Razy Sztuka" z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Mińsku Mazowieckim zajęła I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej "Kulturomaniak 2020".

Jurorzy tegorocznego Kulturomaniaka w uzasadnieniu przyznania pierwszej nagrody reprezentantom Salezjańskiego Liceum za spektakl pt. "Wesele" napisali:
"Za ambitny dobór tekstu, staranne wykonanie, ciekawe kostiumy, energię na scenie, dobrą dykcję i impostację;
Za odwagę zmierzenia się z klasyką i znakomite udźwignięcie tematu, za świetne operowanie głosem, przygotowanie się do wymagających ról również z uwzględnieniem kostiumów;
Za ciekawą konwencję i adaptację tekstu, która nakłada szkło powiększające na sceny dwójkowe. Wspaniałą pracę młodych aktorów, którzy mierzyli się z trudnym zadaniem i jeszcze trudniejszym tekstem. Pięknie wykonana praca nad rolą. Dykcja, rytm i profesjonalizm. Piękne kostiumy i symboliczna scenografia. Muzyka! Wrażliwość! Gratulację za kreację Racheli!
Ach, nabrałem ochoty, żeby przypomnieć sobie monolog Pana Młodego!"

W jury tegorocznej edycji Przeglądu Twórczości Artystycznej zasiedli: Anna Iberszer - choreograf, aktorka teatralna i filmowa, Michał Barczak - aktor teatralny i telewizyjny, oraz Adam Tkaczyk - piosenkarz, lektor mikrofonowy i aktor estradowy.

Nagranie nagrodzonego spektaklu można oglądać na stronie GCK w Mrozach do 30 października 2020 r.

absolwenci, akcje, konkursy/olimpiady, osiągnięcia, Szkoła licealna, teatr, wydarzenia kulturalne