Spotkanie autorskie z Panią Anną Sumińską i pasowanie na czytelnika.

Autor galerii: K. Aleksiejuk, E.Ruta, M.Chrobot 1 lutego 2023

W środę 1 lutego 2023 roku w naszej szkole odbyło się niecodzienne pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej oraz spotkanie autorskie z Panią Anną Sumińską.
Pani Ania jest nauczycielem historii w naszych szkołach, napisała przepiękną książkę „Spotkanie z Mińskiem Mazowieckim”. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści o stworzonych przez Nią bohaterach oraz historii naszego miasta. Wizyta specjalnego gościa była niesamowitym przeżyciem dla uczniów klas I. Tego dnia zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Nasi najmłodsi uczniowie odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. W dowód przynależności do grona czytelników biblioteki otrzymali pamiątkowy dyplom i zakładkę do książki.
Był również czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Radość nowych czytelników była ogromna, wrażenia na pewno będą niezapomniane a biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.