Spotkanie z Julianem Tuwimem

Autor galerii: W.Augustyniak, M.Chrobot, M.Zawadka 12 kwietnia 2022 r.

We wtorek 12.04.2022 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. W tym roku grupa teatralna piątoklasistów pod opieką Pani Wioletty Augustyniak przygotowała w dwóch odsłonach adaptację wiersza J. Tuwima „Spóźniony słowik”. Po obejrzeniu spektaklu dzieci odgadywały bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Dzieci zapoznały się również z regulaminem obowiązującym w bibliotece, dowiedziały się, jak należy dbać o książki i jak z nich korzystać. Po takim wprowadzeniu złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą czytać i szanować książki i zostali pasowani przez Księdza Dyrektora na Czytelnika biblioteki szkolnej.
Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom oraz zakładkę do książki. Z okazji pierwszej wizyty w bibliotece dzieci otrzymały w prezencie Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, przypominającej o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Na Wyprawkę złożyły się: książka dla dzieci „Pierwsze abecadło”, broszurka dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, oraz „Kreatywny alfabet”- plakat z literkami do wycięcia.
Na zakończenie uroczystości mali Czytelnicy samodzielnie wybierali i wypożyczali książki
Mam nadzieję, że spotkanie z biblioteką i pierwsza wypożyczona książka na długo pozostanie w pamięci najmłodszych czytelników.