Pielgrzymka klas trzecich gimnazjum do Czerwińska n/Wisłą

Weronika Paplak IIIag Szkoła gimnazjalna, Szkoła licealna, Szkoła podstawowa, wspomnienia, wycieczki, wydarzenia religijne

W poniedziałek 09.04.2018r. uczniowie klas III gimnazjum, pod opieką ks. Marka Widzyka, p. Karoliny Kaczyńskiej i p. Jadwigi Wiktorowicz, wyjechali do Czerwińska nad Wisłą. Wraz z nauczycielami i uczniami z innych gimnazjów salezjańskich wzięliśmy udział we wspólnej modlitwie, aby dobrze napisać egzamin gimnazjalny, który zbliża się wielkimi krokami.
Sprzed szkoły wyruszyliśmy około godziny 8.00. Podróż minęła szybko i przyjemnie. Na miejscu naszą pielgrzymkę zaczęliśmy od wspólnego spotkania w kościele, gdzie poznaliśmy plan całego dnia. Następnie podczas konferencji księża mówili nam o św. Stanisławie Kostce oraz o tym, że każdy z nas może zmienić świat. Później oglądaliśmy bardzo interesujące przedstawienie o Piątce Poznańskiej. Kolejnym punktem naszej pielgrzymki była msza święta, podczas której dwie uczennice naszej szkoły- Julia Nagraba i Weronika Piotrowicz czytały modlitwę wiernych. Po mszy świętej przyszedł czas na wspólny obiad - bigos i kiełbaskę.
Nasza pielgrzymka dobiegała końca. W drogę powrotną ruszyliśmy około godziny 15.00. Szczęśliwi i duchowo przygotowani do egzaminu wróciliśmy do domów.