Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

Uroczysta Msza Św. zgromadziła o godz. 9.00 wspólnotę salezjańskich szkół, by z Bożym błogosławieństwem wkroczyć w nowy rok szkolny 2021/2022.

Ksiądz Dyrektor Ryszard Woźniak zwrócił się do zgromadzonych dzieci i młodzieży z apelem, aby z wiarą oraz optymizmem podejmowali szkolne wyzwania i obowiązki, nie poddawali się w razie niepowodzeń, ale odważnie pokonywali wszelkie trudności. „Z kamieni rzucanych ci po drodze pod nogi zbuduj schody, które poprowadzą cię jeszcze wyżej” – słowa Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego wskazują nam właściwą postawę w sytuacjach nieprzewidywalnych, trudnych.
Po Mszy Św. uczniowie ochoczo udali się na spotkania z wychowawcami, aby zapoznać się z organizacją pracy naszej placówki. Szkolne korytarze znów wypełniły się znajomym gwarem uczniowskich rozmów, a na opalonych twarzach młodzieży malowały się serdeczne uśmiechy.
Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi życzymy, aby w nowym roku szkolnym nie zabrakło im zdrowia, spokoju, entuzjazmu, nietuzinkowych pomysłów oraz gorliwości i wytrwałości w pracy.
Pamiętajmy, że szkoła jest wspaniałym miejscem dla rozwoju młodego człowieka, a każda lekcja to wielka przygoda, wielkie wyzwanie i wielka wartość. To przestrzeń spotkania z drugim człowiekiem, która pozwala rozwijać wrażliwość na piękno, dobro, sztukę, kulturę. „Kultura jest tym, przez co człowiek staje się bardziej człowiekiem: bardziej jest”.

Szkoła licealna, Szkoła podstawowa, uroczystości