Aktualności | Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim
25-lecie Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

19 paź.

Chemiczny sukces licealistek

W dniach 23-24 września licealistki Ula, Natalia i Weronika pod opieką p. T. Baranowskiej odwiedziły Kraków i wzięły udział w I Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Chemików. Za przygotowaną pracę i jej prezentację zdobyły 4 miejsce. Plakat i książkę posterów można zobaczyć w załączonych plikach.

Czytaj dalej
19 paź.

Poezja u salezjanów

Klaudia Kielak, Oliwia Grzyb

Uczniowie liceum wraz z opiekunem Dianą Gajc-Piątkowską po obchodach Dnia Edukacji Narodowej zabrali się do pracy – walczyli z kurtynami, buszowali pośród półek magazynowych, szukając obrusów oraz przeciskali się pomiędzy krzesłami. Następnie, ok. godziny 16.00 grupa ponownie zebrała się i dopinała wszystko na ostatni guzik.

Czytaj dalej
12 paź.

Wieczorek poetycki

Oliwia Grzyb

Serdecznie zapraszamy na wieczorek poetycki, który odbędzie się 14 października 2021 r. o godz. 17.30 w sali tańca w budynku B.
Poeci i poetki z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego

Czytaj dalej
Kopiec Czartoryskich
06 paź.

Góry Świętokrzyskie - Wycieczka IIa SLO

Zuzanna Mrowiec, Anna Wielądek

W dniach 21-24.09.2021 roku klasa IIa salezjańskiego liceum wyjechała razem z wychowawczynią - panią Barbarą Redą, nauczycielem geografii - panem Robertem Gałązką oraz grupą uczniów i nauczycieli z ZS im. Marii Skłodowskiej-Curie w Góry Świętokrzyskie.

Czytaj dalej
06 paź.

Przenieśmy się na Parnas…

Małgorzata Sieradzka i Wiktoria Okrzeja

W poniedziałek 4 października br. uczniowie klasy 1 liceum, a dokładniej grupa z profilu humanistycznego przygotowała ciekawą lekcję języka polskiego.

Czytaj dalej
04 paź.

Sprawozdanie z wyjazdu do Warszawy na lekcję muzealną “Ikonosfera baroku”

Wiktoria Kaźmierczak, klasa 2a

30 września 2021 r. nasza klasa pod opieką nauczycielek – Pani Diany Gajc-Piątkowskiej i Pani Wioletty Augustyniak pojechała do Warszawy do Muzeum Narodowego. Wyjazd miał charakter lekcji muzealnej, a jego celem było zwiedzenie części Galerii Sztuki Dawnej, która zgromadziła zbiory pochodzące z epoki baroku.

Czytaj dalej
19 wrz.

„Nigdy nie idziesz sam...”

Tegoroczny piknik jesienny zorganizowany przez Radę Rodziców przebiegał pod znakiem spotkania z drugim człowiekiem... Każdy może wnieść coś wartościowego do naszej salezjańskiej wspólnoty.

Czytaj dalej