Aktualności | Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim
25-lecie Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

07 kw.

Kwietniowe wydanie "Ale Bosco!" już jest

Bartłomiej Łukaszewski

Drodzy Czytelnicy!
Wiemy, że tęskniliście za najbardziej poczytnym czasopismem wśród salezjańskiej młodzieży, my również. Na szczęście okrutny czas oczekiwania już się skończył, a my jesteśmy w stanie zaprezentować Wam najnowszy numer Waszego ulubionego miesięcznika.

Czytaj dalej
07 kw.

Ogłoszenie wyników debaty oksfordzkiej

Diana Gajc-Piątkowska

Kordian - kabotyn czy idealista, ofiarny patriota poświęcający się za naród? We wtorek 30 marca 2021 r. członkowie debaty oksfordzkiej podjęli gorącą dyskusję na powyższy temat. Wymianie argumentów przysłuchiwało się bacznie czworo jurorów, którzy skrzętnie punktowali każdą wypowiedź. Głosy podliczono i wyłoniono zwycięzcę. Werdykt publikujemy poniżej.

Czytaj dalej
30 mrz.

Kordian kabotynem czy idealistą?

30 marca br. w naszej szkole odbyło się niecodzienne wydarzenie. Uczniowie klas II liceum realizujący program nauczania języka polskiego na poziomie rozszerzonym przygotowali debatę oksfordzką pod kierunkiem Pani Diany Gajc – Piątkowskiej.

Czytaj dalej
16 mrz.

Wyjazd na narty do Krainy Lessowych Wąwozów.

Jakub Ratyński Klasa VIII b

Sprawozdanie z wyjazdu klas VIII a i VIII b na narty i snowboard
W środę dnia 10 marca 2021 roku klasy VIII a i VIII b pod opieką pana Jakuba Maguzy udały się, w ramach zajęć wychowania fizycznego, do Kazimierza Dolnego na narty.

Czytaj dalej
16 mrz.

Początek olimpijskiej kariery...

Gabriela Niemyjska i Jakub Ratyński z kl. VIIIB oraz Maja Golcew i Malwina Ulecka z kl. VIIIA zakwalifikowali się do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla uczniów szkół podstawowych.

Czytaj dalej
16 mrz.

Chemiczny sukces Weroniki Piotrowicz.

Uczennica kl. III LO Weronika Piotrowicz awansowała do finału Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „Wygraj Indeks” organizowanego przez Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej.

Czytaj dalej