Mistrzostwach Powiatu w Siatkówce Chłopców - gimnazjum

R Bakula

Nasza szkoła bierze udział w Mistrzostwach Powiatu w Siatkówce Chłopców w kategorii gimnazjów.

Nasza szkoła bierze udział w Mistrzostwach Powiatu w Siatkówce Chłopców w kategorii gimnazjów. W wyniku losowania trafiliśmy do grupy razem z:

10 WOCIAL BARTEK

Pierwsze dwa mecze rozegraliśmy w Kałuszynie z tamtejszym gimnazjum i gimnazjum ze Stanisławowa.
Mecz z „Kałuszynem” rozpoczęliśmy od gładkiej porażki w pierwszym secie 25:16. Złożyły się na to: trema i potrzebny czas na przyzwyczajenie się do gry w niskiej sali. W drugim secie graliśmy już pewniej i napędziliśmy strachu gospodarzom. Niestety, przegraliśmy na przewagi 32:30 i cały mecz 2:0.
Mecz ze „Stanisławowem” zaczęliśmy od zwycięstwa 25:19 w pierwszym secie. Niestety, w drugiej odsłonie w nasze szeregi wkradła się niedokładność i w efekcie czego porażka 14:25. Set trzeci to znowu nasza dominacja i wygrana 15:11 i w całym meczu 2:1.Tak więc inauguracja rozgrywek wypadła względnie dobrze, biorąc pod uwagę, że coraz więcej zaczęło nam wychodzić.
W optymistycznych nastrojach oczekiwaliśmy na drugi termin rozgrywek i konfrontację z gimnazjum z „ Pięknej ” i gimnazjum z Cegłowa, mając za sobą atut własnej hali.
Niestety, z podstawowego składu wypadło nam dwóch zawodników : Piotrek Haber, który się rozchorował i Michał Rokicki – kontuzja ręki.
Pierwszy mecz z „ Piękną ” i od razu daje się zauważyć brak tych dwóch zawodników, słabe przyjęcie, zamieszanie z rotacją i porażka w pierwszym secie 25:14. Drugi set to nieco lepsza nasza gra i porażka 25:21 i w całym meczu gładkie 0:2.
Nastroje miał poprawić nam mecz ze słabym, jak się wydawało,” Cegłowem” .Niestety, w obydwu setach byliśmy słabsi i przegraliśmy odpowiednio 17:25 i 22:25.
Następna runda odbędzie się 21.11. ( piątek ), w Sulejówku a naszymi rywalami będą ,oprócz tamtejszego gimnazjum, gimnazjaliści z Jeruzala.
Niestety, nie będziemy mogli i w tych zawodach wystąpić w optymalnym składzie, ale nie poddajemy się i walczymy. „ Dopóki piłka w grze…”