Rzym, Wenecja, Padwa, Asyż, Turyn -licealiści jadą do Włoch

Rzym, Wenecja, Padwa, Asyż, Turyn to główne przystanki na trasie planowanego w dniach 30 września-8 października wyjazdu. Zapraszamy licealistów do udziału.

W terminie od 30 września do 8 października proponujemy naszym licealistom wycieczkę do Włoch.

WŁOCHY – PADWA – ASYŻ – RZYM – WATYKAN – TURYN - WENECJA (wyjazd w sobotę powrót w niedzielę)

Ramowy program wyjazdu:
1 dzień (so) Wyjazd z Mińska Mazowieckiego w godzinach popołudniowych.
2 dzień (nd) Przejazd do Padwy, nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego, zwiedzanie Starego Miasta. Przejazd do Rosolina Mare, zakwaterowanie, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień (pn) Śniadanie. Przejazd do miasta świętego Franciszka Asyżu. Nawiedzenie dwupoziomowej Bazyliki św. Franciszka, w krypcie której spoczywa ciało Biedaczyny z Asyżu. Wizyta w Bazylice św. Klary, gdzie spoczywają doczesne szczątki Świętej. Następnie przejazd do miejscowości Santa Maria degli Angeli (zwanej czasem Asyżem Dolnym) z Bazyliką Matki Bożej Anielskiej (Ogród Różany, Kaplica Porcjunkuli, miejsce śmierci św. Franciszka). Przejazd do Chanciano Terme, małej miejscowości uzdrowiskowej zanurzonej w zieleni wzgórz Toskanii, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień (wt) Śniadanie. Przejazd do Wiecznego Miasta, Piazza Navona, Plac i Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi. Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Panteon. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
5 dzień (śr) Po śniadaniu przejazd do Watykanu, udział w Audiencji Generalnej, dalsze zwiedzanie. Powrót na obiadokolację i nocleg.
6 dzień (cz) Po śniadaniu przejazd do Colle Don Bosco - wizyta w miejscach związanych z dzieciństwem i młodością św. Jana Bosko. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
7 dzień (pt) Śniadanie, Valdocco, zwiedzanie Turynu, przejazd nad Adriatyk, pobyt nad morzem, obiadokolacja, nocleg.
8 dzień (so) Śniadanie, przejazd do Wenecji (zwiedzanie: m. in. Ponte Rialto, Plac i Bazylika św. Marka, Pałac Dożów. Wyjazd do Polski. Przejazd przez Austrię, Czechy.
9 dzień (nd) Przyjazd do Mińska Mazowieckiego w godzinach porannych -południowych.

Koszt 2.570 zł +100 € od osoby

Są jeszcze wolne miejsca:)

Informacji udziela p. Teresa Baranowska
kontakt: tbaranowska@salezjanieminsk.pl

Szkoła licealna, turystyka, wycieczki