Teatr z SLO na deskach warszawskiej sceny

Diana Gajc-Piątkowska

W sobotę 9 grudnia 2023 r. grupa teatralna Do Trzech Razy Sztuka zaprezentowała się na deskach warszawskiej sceny Mazowieckiego Instytutu Kultury podczas gali finałowej "Mazowieckiego Funduszu Teatralnego". Widownia dopisała. Spektakl przyjęto gromkimi brawami.

Pokaz tegorocznych dokonań artystycznych członków MFT odbył się w sobotę 9 grudnia w godz. 9.00-16.00. Do Trzech Razy Sztuka zaprezentowała spektakl zatytułowany "Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią" stanowiący sceniczną interpretację fragmentów średniowiecznego anonimowego poematu oraz obrazu Pietera Bruegela "Walka karnawału z postem". Sztuka została przygotowana pod kierunkiem aktora teatralnego i filmowego, wykładowcy akademickiego Jerzego Łazewskiego. W spektaklu pojawia się muzyka oparta na motywach kompozycji Saint-Saensa "La danse macabre".

Grupa teatralna Do Trzech Razy Sztuka z SLO uczestniczyła w projekcie "Mazowiecki Fundusz Teatralny" od stycznia 2022 r.

W tegorocznych działaniach artystycznych prowadzonych przez MIK wzięło udział 11 zespołów z Mazowsza, w tym zespół z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Mińsku Mazowieckim.

W ramach MFT uczniowie SLO wchodzący w skład grupy Do Trzech Razy Sztuka przez ostatni rok odbywali warsztaty i szkolenia ze sztuki aktorskiej przygotowane przez profesjonalnych artystów ze świata teatru. W programie znalazły się ćwiczenia i wiedza z zakresu podstawowych zadań aktorskich, reżyserii, muzyki w teatrze, kultury słowa, ruchu scenicznego i tworzenia scenariusza. Kurs wieńczył spektakl prezentowany podczas gali finałowej MFT na deskach sceny Mazowieckiego Instytutu Kultury przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie 9 grudnia 2023 r.

akcje, konkursy/olimpiady, osiągnięcia, Szkoła licealna, Szkoła podstawowa, teatr, wydarzenia kulturalne