Trzydniowa wycieczka klas 7a i 5b

M. Sz.

Klasy 7a i 5b w dniach 24 - 26.05.2023 r. wyjechały na wycieczkę do Wieliczki, Krakowa i Ojcowskiego Parku Narodowego.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce. Dzielnie przeszliśmy kilka ładnych kilometrów chodnikami kopalni i obejrzeliśmy poszczególne komory, w tym największą z nich Kaplicę św. Kingi. Nad dość dużym podziemnym jeziorkiem wysłuchaliśmy niezwykłego koncertu i byliśmy świadkami niesamowitego spektaklu świateł. Pierwszy dzień zakończyliśmy zakwaterowaniem się w pensjonacie "Na Wierzynka" w Wieliczce.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzenia Wawelu, gdzie pani przewodnik oprowadziła nas po Kaplicy Zygmuntowskiej, następnie wspięliśmy na wieżę do Dzwonu Zygmunta, dalej zeszliśmy do krypt, w których pochowani są królowie polscy, a także znani pisarze i mężowie stanu. Zajrzeliśmy także na dziedziniec zamkowy, po czym udaliśmy się do Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego. Następnym punktem programu był kościół Mariacki, a w nim przepiękny ołtarz Wita Stwosza.
Na koniec dnia zwiedziliśmy Rynek Podziemny - Muzeum Krakowa, który zrobił na nas naprawdę ogromne wrażenie.
Trzeciego dnia wycieczki wybraliśmy się na długi spacer po Ojcowskim Parku Narodowym. Przeszliśmy Bramę Krakowską i zwiedziliśmy Grotę Łokietka. W czasie drogi powrotnej obejrzeliśmy z okien autokaru Maczugę Herkulesa.
Nasza trzydniowa wycieczka upłynęła bardzo szybko, ale była pełna wrażeń.

Szkoła podstawowa, turystyka, wycieczki