Wyjazd na narty do Krainy Lessowych Wąwozów.

Jakub Ratyński Klasa VIII b

Sprawozdanie z wyjazdu klas VIII a i VIII b na narty i snowboard
W środę dnia 10 marca 2021 roku klasy VIII a i VIII b pod opieką pana Jakuba Maguzy udały się, w ramach zajęć wychowania fizycznego, do Kazimierza Dolnego na narty.

Zbiórka miała miejsce przed budynkiem licealnym naszej szkoły o godzinie 6:30. Następnie ruszyliśmy do autokaru. Podróż trwała około dwóch godzin, a ten czas umilały nam rozmowy między uczestnikami wycieczki, a także dźwięk muzyki w autokarze czy ten puszczany przez poszczególne osoby na swoich słuchawkach. Po dojeździe na miejsce dołączył do nas pan Piotr Bartosiak, który do Kazimierza Dolnego przyjechał wcześniej, aby wszystko dopiąć na ostatni guzik. Po wypożyczeniu sprzętu do jazdy, czy to na nartach, czy na snowboardzie, ruszyliśmy na stok. Czas mijał nam wszystkim nieubłaganie szybko, a pogoda jak najbardziej nam dopisywała. Ponadto, niektóre osoby po raz pierwszy miały styczność ze sportami zimowymi, a po tej wycieczce bardzo je chwaliły. Oprócz tego, około godziny 10:30 dołączyła do nas wychowawczyni klasy VIII b – pani Marlena Rozbicka, która od tego momentu do czasu wyjazdu ze stacji narciarskiej towarzyszyła nam. Po trzech godzinach jazdy, czyli około 12:10 przyszedł czas na odpoczynek, jednak wiele osób zamieniłoby ten okres odpoczynku na możliwość dalszej jazdy. Niestety, także czas wypożyczenia sprzętu dla wielu osób się skończył, więc wiele to by nie dało. W czasie przerwy mieliśmy około godzinę na oddanie sprzętu i karnetów, uzupełnienie płynów bądź także zamówienie czegoś do jedzenia. W dalszej kolejności udaliśmy się z powrotem do autokaru, a co za tym idzie – w podróż powrotną do domów. O godzinie 15:30 byliśmy już w Mińsku Mazowieckim, gdzie nasza wycieczka dobiegła końca.
Moim zdaniem, a także wielu innych uczestników podróży, wyjazd ten był udany. Towarzyszyło nam wiele pozytywnych emocji i chęć dalszej jazdy, gdyż czas przeznaczony na jazdę był trochę za krótki. Jednak nadal mamy nadzieję, że to nie był ostatni wyjazd w tym roku. Z pewnością kiedyś zawitamy w Kazimierzu Dolnym na stoku ponownie, niekoniecznie już klasowo, lecz może i indywidualnie.

akademie, inicjatywy i pomysły, sport, Szkoła gimnazjalna, Szkoła licealna, Szkoła podstawowa, turystyka, wycieczki