DTRS w Mazowieckim Funduszu Teatralnym po raz drugi

Diana Gajc-Piątkowska

Od stycznia 2022 r. grupa teatralna Do Trzech Razy Sztuka z SLO uczestniczy w projekcie "Mazowiecki Fundusz Teatralny" prowadzonym przez Mazowiecki Instytut Kultury.

W tegorocznych działaniach artystycznych prowadzonych przez MIK bierze udział 11 zespołów z Mazowsza, w tym zespół z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Mińsku Mazowieckim.

W ramach MFT uczniowie SLO wchodzący w skład grupy Do Trzech Razy Sztuka przez ostatni rok odbywali warsztaty i szkolenia ze sztuki aktorskiej przygotowane przez profesjonalnych artystów ze świata teatru. W programie znalazły się ćwiczenia i wiedza z zakresu podstawowych zadań aktorskich, reżyserii, muzyki w teatrze, kultury słowa, ruchu scenicznego i tworzenia scenariusza. Kurs wieńczy spektakl prezentowany podczas gali finałowej MFT na deskach sceny Mazowieckiego Instytutu Kultury przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie.

Pokaz tegorocznych dokonań artystycznych członków MFT odbędzie się w sobotę 9 grudnia w godz. 9.00-16.00. Do Trzech Razy Sztuka zaprezentuje spektakl zatytułowany "Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią" stanowiący sceniczną interpretację fragmentów średniowiecznego poematu oraz obrazu Pietera Bruegela "Walka karnawału z postem". Sztuka została przygotowana pod kierunkiem aktora teatralnego i filmowego, wykładowcy akademickiego Jerzego Łazewskiego. W spektaklu pojawia się muzyka oparta na motywach kompozycji Saint-Saensa "La danse macabre".

Spektakl grupy Do Trzech Razy Sztuka zatytułowany "Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią" zaplanowano na godz. 14.20. Pokaz odbędzie się 9 grudnia 2023 r. w auli MIK przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie. Wstęp wolny.

absolwenci, inicjatywy i pomysły, koła zainteresowań, osiągnięcia, Szkoła licealna, teatr, wydarzenia kulturalne