Francja elegancja!

Emilian Piszczek

W piątkowy wieczór - 23 września 2022 r. odbyła się polska premiera przedstawienia ,,Moc Słowa” grupy teatralnej Do Trzech Razy Sztuka, wystawianego już na międzynarodowym festiwalu teatralnym w Saint-Égrève we Francji.

Na spektakl przybyło wielu znamienitych gości, przedstawicieli Urzędu Miasta, nauczycieli, byłych pracowników szkoły, absolwentów, rodziców, uczniów szkół salezjańskich. Aktorzy (Izabela Więsik, Klaudia Kielak, Bartek Łukaszewski, Gabriela Bilska, Olga Kamińska, Urszula Dworzyńska, Milena Jackowicz) i obsługa techniczna (Piotr Kozłowski) podarowali przybyłym wspaniały wieczór. Spektakl nie epatował nadmiarem słów, co tylko wzmacniało wartość każdego z nich. Młodzi artyści za pomocą ruchu scenicznego i przy akompaniamencie muzyki Magdaleny Nogańskiej podzielili się z zebranymi swoimi przemyśleniami na temat piękna świata i zła, które w nim występuje.
Po przedstawieniu goście zostali zaproszeni na francuski poczęstunek do zaaranżowanej w holu głównym szkoły kawiarenki, gdzie mogli porozmawiać z aktorami i podzielić się swoimi wrażeniami.

absolwenci, akcje, inicjatywy i pomysły, koła zainteresowań, Szkoła licealna, Szkoła podstawowa, teatr, wydarzenia kulturalne