I BAL ABSOLWENTÓW SLO , CZYLI ZABAWA I WSPOMNIENIA

Agnieszka Marczak, absolwentka SLO w Mińsku Mazowieckim , rocznik 1998

„Życie ludzi doświadcza, los ludzi dzieli, pamięć jednak zawsze łączy”.

W sobotę 11 stycznia 2020 roku w Liceum Salezjańskim im. bł. ks. Augusta Czartoryskiego w Mińsku Mazowieckim odbyła się uroczysta gala z okazji 25-lecia istnienia szkoły, jak również pracy Zgromadzenia Salezjanów w Mińsku Mazowieckim. Jubileuszowe spotkanie zgromadziło liczne grono gości, w tym dyrekcję, nauczycieli, byłych i obecnych pracowników szkoły, księży Salezjanów oraz absolwentów siedmiu pierwszych roczników liceum (1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003 i 2004) .
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 18.00 mszą świętą w kaplicy szkolnej , koncelebrowaną przez obecnego gospodarza szkół salezjańskich w Mińsku Mazowieckim ks. dyrektora Ryszarda Woźniaka oraz byłego dyrektora ks. Pawła Kasprzaka. Modliliśmy się w intencji absolwentów, nauczycieli i pracowników szkoły oraz za tych, którzy odeszli … , za tych, którzy tworzyli przeszłość …, i za tych, którzy tworzą jej teraźniejszość.
Po zakończeniu mszy zebrani goście przenieśli się do sal lekcyjnych, gdzie odbywały się spotkania z wychowawcami i księżmi. Uściskom, życzeniom i wspomnieniom nie było końca. Wspominaliśmy spędzone cztery lata we wspólnocie szkolnej, oglądaliśmy kroniki klasowe - dzięki nim na nowo powróciliśmy do tamtych pięknych chwil. Czas dla niektórych był łaskawy, dla niektórych troszkę mniej. Zmieniliśmy się przez te lata, choć mimo tego, wciąż czujemy się młodzi duchem. Na specjalnych wystawkach zdjęć,
w klasach i na holu wyłożone były kroniki szkolne i w każdej chwili można było wrócić do pięknych wspomnień.
Kolejnym punktem programu obchodów Jubileuszu 25-lecia Szkoły był uroczysty bal. Po serdecznym powitaniu wszystkich przybyłych gości przez księdza dyrektora Ryszarda Wożniaka o godzinie 20.00 rozpoczęła się zabawa trwająca do białego rana i zgodnie z salezjańska tradycją rozpoczęto ją polonezem. Przyjęcie było nie tylko okazją do wspólnej zabawy, lecz również do prowadzenia rozmów, przywoływania przeżyć z lat szkolnych i dzielenia się wzruszeniami związanymi z Jubileuszem i całą szkolną atmosferą. Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka, przed którą ustawiały się długie kolejki. Bawiliśmy się m.in., w rytmach muzyki lat 90-tych, którą odtwarzał DJ Kur. Niezwykła i niepowtarzalna atmosfera tego spotkania, dostarczyła nam wiele niezapomnianych wzruszeń, które utrwalą ten czas głęboko w naszych sercach i pamięci. Ponadto udział ponad 150 uczestników uroczystości jubileuszowych dowodzi trafności przedsięwzięcia i świadczy o wyjątkowych więzach łączących absolwentów i pracowników ze swoją szkołą. A kiedy nastał już świt, trzeba było rozstać się z kolegami i koleżankami ze szkolnej ławki, jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia, wymiana numerów telefonów i adresów…
Długo nie mogliśmy się rozstać , bo jak głosi motto naszego jubileuszowego spotkania : „Życie ludzi doświadcza, los ludzi dzieli, pamięć jednak zawsze łączy”.

absolwenci, rodzice, Szkoła licealna, Szkoła podstawowa, uroczystości