Imieniny Księdza Dyrektora

Małgorzata Szczęsna

Imieniny Księdza Dyrektora to jedna z bardzo ważnych chwil dla szkolnej wspólnoty salezjańskiej w Mińsku Mazowieckim, a zarazem niepowtarzalna okazja do wyrażenia mu wdzięczności za niezwykle odpowiedzialną pracę. W tym roku uroczystość ta przypadła na dzień 15 lutego.

Wtorkowy poranek 15 lutego 2022 r. był jednym z wyjątkowych dla naszej wspólnoty. Obchodziliśmy uroczyście imieniny Księdza Dyrektora Ryszarda Woźniaka, który od kilkunastu już lat pełni swoją odpowiedzialną i jakże ważną funkcję w szkołach salezjańskich w Mińsku Mazowieckim. Ponieważ zawdzięczmy tak wiele Księdzu Dyrektorowi, jego pracy wiążącej się niejednokrotnie z pokonywaniem licznych przeciwności losu i ogromną odpowiedzialnością, społeczność szkolna pragnęła wyrazić mu wdzięczność oraz okazać swoją życzliwość. Mogliśmy to zrobić, organizując uroczystość, na którą złożyła się msza święta w intencji naszego szanownego solenizanta, a także krótka część artystyczna, dzięki której, mamy nadzieję, Ksiądz Dyrektor mógł oderwać się choć na chwilę od swoich jakże trudnych i poważnych obowiązków. Wierzymy, że piosenka "Skowroneczek" z niezwykłym wdziękiem wykonana przez Gabrysię Majszyk z klasy 4b, utwory zaśpiewane przez szkolny chór "Vivo" pod kierownictwem pani Jeleny Sakowicz oraz piosenka szkolnego zespołu wokalnego "Kreska", prowadzonego przez pana Jakuba Maguzę, sprawiły solenizantowi niemałą przyjemność. W czasie spotkania, zorganizowanego przez uczniów klas 4a i 4b pod czujnym okiem swoich wychowawczyń Agnieszki Kozyry - Podkańskiej oraz Małgorzaty Szczęsnej, a także przy ogromnym wsparciu rodziców, znalazła się również chwila na życzenia, ciepłe słowo i okazja do wyrażenia naszej wdzięczności za trudną i odpowiedzialną pracę Księdza Dyrektora.
Na zakończenie uroczystości zabrał głos sam solenizant, który podziękował licznie zebranej w sali gimnastycznej grupie osób, tworzących naszą wspólnotę (nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, uczniów, rodziców oraz przyjaciół szkół salezjańskich) i zaprosił na kawałek imieninowego tortu (ogromnego tortu).

absolwenci, akademie, nowości, Szkoła gimnazjalna, Szkoła licealna, Szkoła podstawowa, uroczystości